“Dallimi mes të mençurve dhe budallenjve nuk është se të mençurit nuk gabojnë…”/ Thënie...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përzgjedhur disa fjalë të urta universale. Dallimi në mes të të mençurve dhe budallenjve nuk është se të mençurit...

E Rrihnin dhe e Tallnin Shokët e Shkollës, Por kur Erdhi Dita e Diplomimit…

Një ditë, kur isha i ri në shkollë të mesme, pashë një nxënës nga klasa ime duke ecur dhe që mbante para duarve të...

Shkencëtarët Sapo e Panë Fundin me Sy! Zhvillim Epokal në Astronomi…

Ka kohë që shkencëtaret dyshonin për prezencën e një vrime të zezë supermasive të njohur si Shigjetari A* - ai asterisku aty lart është...

Gruaja që mbante një gjarpër si kafshë shtëpiake dhe sekreti tronditës që i zbuloi...

Një grua mbante një gjarpër si një kafshë shtëpiake, një piton që ajo e donte aq shumë. Gjarpri ishte rreth 4 metra i gjatë dhe...

“E provuar shkencërisht!”/ Harresa juaj është shenjë e Inteligjencës së Jashtëzakonshme…

Ka njerëz që krenohen me kujtimet e tyre të shkëlqyera, të cilat me siguri mund të jenë të dobishme në shkolla apo në situata...

Gratë që Nevrikosen Shpejt Kanë Inteligjencë dhe Kujtesë më të Lartë…

Shumë njerëz besojnë se një nga rreziqet më të mëdha ndaj të cilit duhet të ruhen është një grua e zemëruar - dhe në...

Qëndro me ne

49,519FansaPëlqeje
2,749NdjekësitNdjek
315AbonentëAbonohu