E Rrihnin dhe e Tallnin Shokët e Shkollës, Por kur Erdhi Dita e Diplomimit…

Një ditë, kur isha i ri në shkollë të mesme, pashë një nxënës nga klasa ime duke ecur dhe që mbante para duarve të...

“Fitorja më e madhe është ajo që nuk kërkon …”/ Thëniet më të Spikatura...

Manuali i gjeneralit kinez Sun Tzu mbi Artin e Luftës, mbetet ende sot një udhëzues taktik principet e të cilit aplikohet sot gjërësisht në...

“Dallimi mes të mençurve dhe budallenjve nuk është se të mençurit nuk gabojnë…”/ Thënie...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përzgjedhur disa fjalë të urta universale. Dallimi në mes të të mençurve dhe budallenjve nuk është se të mençurit...

Shkencëtarët Sapo e Panë Fundin me Sy! Zhvillim Epokal në Astronomi…

Ka kohë që shkencëtaret dyshonin për prezencën e një vrime të zezë supermasive të njohur si Shigjetari A* - ai asterisku aty lart është...

Kjo Faqe në Instagram ka Gjetur Mënyrën më Unike për të Shpjeguar Gjuhën

Shkolla e Jetës në instagram ka zgjedhur një qasje unike për të shkuar te ndjekësit. Fjalët e gjuhës shqipe tashmë të përkufizuara me kuptim...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu