“Dallimi mes të mençurve dhe budallenjve nuk është se të mençurit nuk gabojnë…”/ Thënie...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përzgjedhur disa fjalë të urta universale. Dallimi në mes të të mençurve dhe budallenjve nuk është se të mençurit...

Gruaja që mbante një gjarpër si kafshë shtëpiake dhe sekreti tronditës që i zbuloi...

Një grua mbante një gjarpër si një kafshë shtëpiake, një piton që ajo e donte aq shumë. Gjarpri ishte rreth 4 metra i gjatë dhe...

Gratë që Nevrikosen Shpejt Kanë Inteligjencë dhe Kujtesë më të Lartë…

Shumë njerëz besojnë se një nga rreziqet më të mëdha ndaj të cilit duhet të ruhen është një grua e zemëruar - dhe në...

Kjo Faqe në Instagram ka Gjetur Mënyrën më Unike për të Shpjeguar Gjuhën

Shkolla e Jetës në instagram ka zgjedhur një qasje unike për të shkuar te ndjekësit. Fjalët e gjuhës shqipe tashmë të përkufizuara me kuptim...

“Fitorja më e madhe është ajo që nuk kërkon …”/ Thëniet më të Spikatura...

Manuali i gjeneralit kinez Sun Tzu mbi Artin e Luftës, mbetet ende sot një udhëzues taktik principet e të cilit aplikohet sot gjërësisht në...

Qëndro me ne

71,274FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu