Ajo i Ofroi Kafe një Lypësi… Ai i Jep një Letër që s’ka Për...

Një mëngjes i cili dukej, i zakonshëm, shkova në Bar&Kafenë time të zakonshme Dunkin Donuts. Ndërsa gjendesha në zonën e parkingut, pashë një burrë që...

Historia e Burrit Dembel që Jetoi në “Kurriz të Tjerëve”, Deri në Ditën Kur...

Njehërë pati jetuar një burrë shumë dembel në një fshat. Ai do të vazhdonte të përpiqej të merrte ushqim pa bërë ndonjë punë ose...

“Sot Kemi Provim të Befasishëm!”, u tha Profesori, Por Kur Ata Panë Pyetjen...

Një ditë profesori hyri në klasë dhe u kërkoi studentëve të përgatiten për një provim të befasishëm. Ata pritën me ankth në tavolinat e tyre...

Burri i mençur që e detyroi mbretin ta kthente ushtrinë mbrapsht me vetëm 1...

Një urtar po kalonte nëpër kryeqytetin e mbretërisë... Ndërsa po ecte, ai vuri re një monedhë në rrugë. Ai e mori atë. Por ishte i...

“Burrin apo fëmijët, kë do më shumë?”, e pyeti profesori… Ajo shpërtheu në lot...

Një ditë, gjatë një leksioni psikologjie për studentët e masterit, profesori i tha klasës: "Le të luajmë një lojë!" Pastaj kërkoi një vullnetar... Një grua me emrin...

Ajo Zbuloi nga Çfarë është i Përbërë Universi

Sesilia Helena Pejn ka lindur më 10 maj, 1900 në Uendover të Anglisë. Babai i saj vdiq kur ajo ishte katër vjeçe, duke e detyruar...

Mësuesja i Detyroi Nxënësit të Mbanin Patate në Çanta 1 Javë Rresht! Ia Vlejti...

Një mësuese kishte vendosur t'u jepte një mësim nxënësve nëpërmjet një loje. Mësuesja i tha secilit në klasë që të sillte me vete një trastë...

Kur e pyesnin për datëlindjen, ai s’dinte të përgjigjej…

Ai nuk e di datëlindjen e tij. Mohed Altrad ka lindur në një tendë beduine, në mes të shkretëtirës siriane ... Nëna e tij u...

I Kërkuan Para Borxh që të Paguanin Shkollën, Pas 30 Vjetësh ia Kthejnë Nderin...

Në 1892 në Stanford University, një student 20-vjeçar s’po ia dilte të paguante taksën e tij, ai ishte jetim dhe nuk dinte kujt t’i...

Kjo Mësuese Solli Dy Mollë në Klasë dhe u Shpjegoi Nxënësve Çfarë është Bulizmi…

Një mësuese pati një ide të shkëlqyer për t’i bërë nxënësit e saj të reflektonin mbi bulizmin: duke mos dashur t’i nënshtroheshin diskutimeve të...

Qëndro me ne

49,519FansaPëlqeje
2,749NdjekësitNdjek
315AbonentëAbonohu