Historia Mbretit që Kishte Vetëm Njërin Sy e që Asnjë Piktor Nuk Pranonte t’i...

Njëherë e një kohë, në një mbretëri të largët, Mbreti atje kishte vetëm një këmbë dhe një sy, por ai ishte shumë inteligjent dhe...

Ai Kujtoi se Fitoi Vendin e Punës, Por Drejtori i tha: “A i ke...

Një djalosh i ri që sapo kishte përfunduar studimet me rezultate të shkëlqyera shkoi për të aplikuar për një pozitë menaxheriale në një kompani...

Ajo Shkoi për Konsultë tek Psikiatri… Ai Largohet dhe Fton Pastruesen që ta Trajtojë...

Një grua e bukur me një veshje të shtrenjtë shkoi tek psikiatri duke i thënë se ajo ishte në depresion dhe jeta e saj...

“Dhurata Sekrete për Mbretin”/ Një Rrëfenjë mbi Fuqinë dhe Ndershmërinë…

Një hajdut ishte dënuar me vdekje pasi ishte kapur duke vjedhur ushqim nga tregu vendas. Ndërsa priste fatin e tij, i ulur në një...

Fjalimi i Ndjerë i Këtij Babai në Dasmën e Të Bijës i Përloti të...

Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja "e re" e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte...

Në Shkollë e Përqeshnin dhe e Quanin “dhëmbë-lepur”… Botës iu bë e Njohur me...

Fëmijët e thërrisnin atë “dhëmbë-lepur”. Stefaninë gjithashtu e tallni dhe përqeshnin në shkollë se ishte e çuditshme. Ajo u ngushëllua me muzikë dhe mësoi të...

U zemërua me nënën e tij sepse ajo nuk i jepte para… në këmbim...

Një mama dhe djali i saj adololeshnt bënë një debat të ashpër. Më vonë, gjatë mbrëmjes, adoleshenti shkoi tek kuzhina e mamit... Duke turfulluar me...

Mësuesja që u dha Nxënësve të Saj një Mësim që nuk Gjendet në Asnjë...

Ky artikull frymëzues për herë të parë u botua në revistën “Reader’s Digest” disa vite më parë. Bëhej fjalë për historinë e një mësueseje...

Ajo i Ofroi Kafe një Lypësi… Ai i Jep një Letër që s’ka Për...

Një mëngjes i cili dukej, i zakonshëm, shkova në Bar&Kafenë time të zakonshme Dunkin Donuts. Ndërsa gjendesha në zonën e parkingut, pashë një burrë që...

Dëshira e fundit e një nëne! Të gjithë duhet ta lexojnë…

Një burrë fitoi një punë më të mirë jashtë qytetit, kështë që ai vendosi ta çonte nënën e tij në azil. Në muajt e parë,...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

478 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1130 POSTIME0 KOMENTET