“Dhurata Sekrete për Mbretin”/ Një Rrëfenjë mbi Fuqinë dhe Ndershmërinë…

Një hajdut ishte dënuar me vdekje pasi ishte kapur duke vjedhur ushqim nga tregu vendas. Ndërsa priste fatin e tij, i ulur në një...

Fjalimi i Ndjerë i Këtij Babai në Dasmën e Të Bijës i Përloti të...

Mendova se do të filloja fjalimin tim duke tu drejtuar si familja "e re" e vajzës sime, por unë mendoj se do të ishte...

Në Shkollë e Përqeshnin dhe e Quanin “dhëmbë-lepur”… Botës iu bë e Njohur me...

Fëmijët e thërrisnin atë “dhëmbë-lepur”. Stefaninë gjithashtu e tallni dhe përqeshnin në shkollë se ishte e çuditshme. Ajo u ngushëllua me muzikë dhe mësoi të...

U zemërua me nënën e tij sepse ajo nuk i jepte para… në këmbim...

Një mama dhe djali i saj adololeshnt bënë një debat të ashpër. Më vonë, gjatë mbrëmjes, adoleshenti shkoi tek kuzhina e mamit... Duke turfulluar me...

Mësuesja që u dha Nxënësve të Saj një Mësim që nuk Gjendet në Asnjë...

Ky artikull frymëzues për herë të parë u botua në revistën “Reader’s Digest” disa vite më parë. Bëhej fjalë për historinë e një mësueseje...

Ajo i Ofroi Kafe një Lypësi… Ai i Jep një Letër që s’ka Për...

Një mëngjes i cili dukej, i zakonshëm, shkova në Bar&Kafenë time të zakonshme Dunkin Donuts. Ndërsa gjendesha në zonën e parkingut, pashë një burrë që...

Dëshira e fundit e një nëne! Të gjithë duhet ta lexojnë…

Një burrë fitoi një punë më të mirë jashtë qytetit, kështë që ai vendosi ta çonte nënën e tij në azil. Në muajt e parë,...

E Refuzoi e Dashura Sepse Ishte i Varfër… i Premtoi Vetes se Një Ditë...

Ai u refuzua nga e dashura e tij sepse ai ishte shumë i varfër dhe kjo e la zemërthyer. Ai i premtoi vetes se...

Ed Sheeran: Historia e jetës së djaloshit që i merrej goja dhe e tallnin...

Kjo është historia e një djaloshi që i merrej goja dhe e tallnin shokët, i cili u bë një prej artistëve më të dëgjuar...

Historia e 2 Ujqërve Do të Ndryshojë Mënyrën sesi Do ta Shihni Veten Çdo...

Legjendat e gojëdhënat gjithmonë fshehin një margaritar të mençurisë dhe kjo është arsyeja pse mbeten të fiksuara në kujtesën e atyre që i dëgjojnë....

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

471 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1183 POSTIME0 KOMENTET