“Një kukull për motrën dhe një trëndafil të bardhë për mamin!”/ Ky djalë na...

Duke ecur nëpër bankinat e dyqaneve të një tregu, dëgjova një zë nga prapa, "Gjyshe, a je e sigurt që nuk kam mjaft para për...

Shkoi te bankomati për të tërhequr ca të holla, atë që i panë sytë...

Dje shkova te ATM-ja e bankës time për të tërhequr ca të holla. Kur vendosa kartën, pashë se dikush kishte harruar një sasi të...

“Shiko sa të pistë çarçafët që po nder fqinja jonë!” – i tha gruaja…...

Burrë e grua ishin zhvendosur në një shtëpi të re në një zonë të qetë. Një ditë, teksa po konsumonin mëngjesin, gruaja shikon poshtë dritares...

Ajo Zbuloi nga Çfarë është i Përbërë Universi

Sesilia Helena Pejn ka lindur më 10 maj, 1900 në Uendover të Anglisë. Babai i saj vdiq kur ajo ishte katër vjeçe, duke e detyruar...

Dasma po shkonte mirë, por kur erdhi koha e vallëzimit të nënës me djalin,...

Kjo mund të jetë kërcimi më i pazakontë por më i bukur në dasëm që keni parë ndonjëherë. Kjo është historia e vërtetë e Luke...

Vajza nuk ia hapte qëllimisht telefonin nënës, por kur mori pushimet e dimrit, e...

Kur shkova në kolegj, nëna ime gjithmonë më telefonte dhe më pyeste si isha... Sa më shumë që thirrte në telefon, aq më e paduruar...

“Je e shëmtuar, askush nuk luan me ty”, i tha shoku i bankës… Mësuesja...

"Vetëm shiko flokët e tu, ti je e shëmtuar, askush nuk dëshiron të luajë me ty", i tha një djalë i vogël në klasën...

“Unë e ndërtova gabim karrierën time, nuk dua t’ju ndodhë fëmijëve tuaj”/ Fjalimi i...

Ky Mësues i lajmëroi prindërit e nxënësve të tij që të mos mungonin për asnjë arsye në një mbledhje të rëndësishme. Pasi mbaroi mësimi dhe...

Fjalët e një mësuesi përpara nxënësve të stresuar. Nuk ka mësim më të bukur…...

Dikur një mësues la takim me disa nga nxënësit e tij të mëparshëm për të mësuar se si po ia çonin ata me jetën...

Burri i mençur që e detyroi mbretin ta kthente ushtrinë mbrapsht me vetëm 1...

Një urtar po kalonte nëpër kryeqytetin e mbretërisë... Ndërsa po ecte, ai vuri re një monedhë në rrugë. Ai e mori atë. Por ishte i...

Qëndro me ne

49,519FansaPëlqeje
2,749NdjekësitNdjek
315AbonentëAbonohu