7 Rregullat e Steve Jobs që e Ndihmuan të Arrijnte Qëllime Shumë të Vështira...

Steve Jobs ishte një nga sipërmarrësit më të suksesshëm që të gjithë ne njohim. Dhe megjithëse shumë prej nesh e quajnë atë thjeshtë me...

12 Gjërat Për të Cilat Nuk Duhet t’i Kursejmë Paratë

Njerëzit pëlqejnë të kursejnë para - është një fakt i njohur. Por, kjo lloj sjelljeje nuk është gjithmonë e dobishme. Ndonjëherë ne marrim vetëm një...

“Gjithçka do kohën e vet!”… Pse të Martohesh në Moshën 20 është më Mirë...

Disa vendosin të martohen në një moshë të pjekur, ndërsa të tjerët, përkundrazi, në moshë të re. Ky nuk është një provim, kështu që nuk...

10 Mënyra për të Veshur Këpucë të Rehatshme dhe të Dukeni për Bukuri

Takat dhe këpucët janë konsideruar prej kohësh një simbol i elegancës. Këpucët e rehatshme shoqërohen më shpesh me gjyshet, nënat shtatzënë dhe ato që vlerësojnë...

20 Gjëra që Duhet t’i Mësoni Përpara se të Shtypni Butonin e Kamerës

Nëse ndonjëherë mendoni se nuk dini të fotografoni fare, ka shumë të ngjarë që ju mungon njohuria për disa teknika të thjeshta. Zotërojini ato dhe...

9 Trende Super Popullore të Dizajnit që Sjellin më Shumë Rrëmujë se sa të...

Para se të fillojmë të rinovojmë, ne priremi të mësojmë në lidhje me skemat e ndryshme të dizajnit të brendshëm në internet. Të gjithëve na...

8 Ushqime që të Dhurojnë një Gjumë të Qetë pa u Zgjuar Gjatë Natës

Nëse mendoni se jeni nga ata njerëz që nuk e kanë problem punën e gjumit pavarësisht se çfarë apo kur ishte vakti i tyre...

10 Këshilla për Veshjet që do t’ju Bëjnë të Dukeni 10 Vite më të...

Njerëzit që janë të rinj në shpirt në të vërtetë kanë një tru që plaket shumë më ngadalë, zbulon një studim. Dhe ne padyshim...

13 Rregulla të Thjeshta që Çdo Person i Sjellshëm i Respekton sa Herë e...

Çfarë mund të jetë më mirë sesa të kalosh një mbrëmje apo fundjavë me miqtë? Shumë prej nesh do të dëshironin që mbledhje të tilla...

10 Gjëra të Pafajshme që Dëmtojnë Lidhjen Tuaj, dhe si t’i Rregulloni Ato

Shumë njerëz ende besojnë se një marrëdhënie është diçka që thjesht na ndodh. Një sondazh tregoi se shumica e njerëzve mendojnë se shpirti binjak ekziston....

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu