10 Sakrifica që Prindërit Bëjnë për Fëmijët, të Cilat i Harrojmë Shumë Shpesh…

Kur jemi të rinj, e marrim si të mirëqenë dashurinë e prindërve tanë dhe nuk i vlerësojmë aq sa ata meritojnë. Por, ndërsa plakemi,...

6 Këshilla për të Mos Rritur Fëmijë Frikacakë Duke u Zhvilluar Trurin

Rritini fëmijët në mënyrë që t’i përballojnë me trurin e tyre vështirësitë e jetës. Pak kush prej nesh do të preferonte qëndronte mbi njërën këmbë...

Përse Fëmijët Holandezë Janë Kaq të Dëgjueshëm, të Qetë e të Lumtur…

Mënyra e prindërimit të hollandezëve nuk është ndonjë mënyrë e jashtëzakonshme, por duket se funksionon mjaft mirë. Edhe studiuesit kanë vërtetuar se fëmijët hollandezë...

12 Gjërat që Prindërit e Mirë i Bëjnë për Fëmijët e Tyre

Megjithëse fëmijët e rritur shpesh fajësojnë prindërit e tyre për problemet në jetën e tyre, psikologët zbulojnë se kjo nuk është qasja më e...

Warren Buffett thotë se 3 Vendime në Jetë i Ndajnë të Suksesshmit nga Ëndërrimtarët

Nëse njeriu i tretë më i pasur në univers e thotë këtë, kush do ta argumentonte? Warren Buffett është më i zgjuar se unë. Shumë...

8 Premtime që Duhet t’ia Bëni Vetes dhe t’i Respektoni Gjithmonë!

Jeta nuk është e gjitha fushë me lule. Mund të jetë goxha e ashpër ndonjëherë. Ju tashmë keni bërë shumë sakrifica, keni përballuar sfida...

Modeli i Fshehtë i Prindërimit, Profesori i Harvardit Zbulon 8 Rolet e Çdo Prindi...

Profesori i Harvardit, Ronald Ferguson, autor i "The Formula": Zbërthimi i sekreteve për të rritur fëmijë shumë të suksesshëm, kohët e fundit i tha...

Nëse Nuk Doni të Rrisni Fëmijë Dështakë, Këto 9 Gjëra Mos ua Thoni Kurrë…

Ekspertët paralajmërojnë se këto fraza të zakonshme mund të dëmtojnë fëmijët tuaj. Ndërsa rritesha, babai im do të tregonte gjithmonë historinë se si në ditët...

10 Gabimet që Duhet t’i Shmangim ose do Mbetemi ‘Pa Kokërr Leku’!

Ka nga ata njerëz që kanë aftësi të jetojnë duke kursyer dhe më pas ka nga ata që janë kaq ekstravagantë sa përfundojnë pa...

18 Pozicione të Duarve që ju Bëjnë Folëse Joshëse dhe Bindëse

Lëvizja e gishtave ndërsa flisni, tundja e flokëve ose kryqëzimi i krahëve mund të vrasin karizmën tuaj. Në vend të tyre përdorni gjeste të...

Qëndro me ne

54,888FansaPëlqeje
2,934NdjekësitNdjek
749AbonentëAbonohu