Nëse ke Respekt për Veten, Këto 12 Gjëra Nuk Duhet të Kesh Frikë t’ia...

Të qëndrosh në heshtje nuk do t'ju çojë askund. Mësoni të ngriheni dhe t'ua thoni këto gjëra meshkujve pa frikë apo gjykim. Komunikimi është themeli...

“Përse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen?”, e pyeti studenti… Ai...

Një student e pyeti Profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?” Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur pyetjes tënde, shko...

“Nuk duroj më!”, tha gruaja, doli nga shtëpia dhe la burrin me 3 fëmijë,...

Unë dhe gruaja ime kemi patur zënka të shpeshta kohët e fundit. U lodha nga puna një ditë dhe ajo që dëshiroja të bëja ishte...

“Burrin apo fëmijët, kë do më shumë?”, e pyeti profesori… Ajo shpërtheu në lot...

Një ditë, gjatë një leksioni psikologjie për studentët e masterit, profesori i tha klasës: "Le të luajmë një lojë!" Pastaj kërkoi një vullnetar... Një grua me emrin...

I tha Psikologes “Më është Mërzitur Jetesa”… Ajo ia Zbulon Shkakun me 1 Pyetje...

Një bashkëshort i lodhur nga rutina e përditshme dhe puna stresuese lë një takim me një psikologe. Ai shkon të bëjë një vlerësim e të...

Mamatë “Nevrike” Rrisin Vajza të Suksesshme! E Thotë Shkenca…

Një ditë, vajza ime do të më qortojë furishëm për këtë, por kjo është një histori që do t'i bindë prindërit kudo. Studiuesit në...

9 Këshilla Praktike të Milionerëve që Duhet t’i Vëmë në Punë sa më Shpejt

Të shndërruarit në një milioner nuk është një ëndërr jorealiste. Statistikat tregojnë se më shumë se gjysma e milionerëve në botë ia kanë dalë...

8 Probleme të Fshehta Psikologjike që i Zbulon Rrëmuja e Shtëpisë

Ju pëlqen apo jo, pastrimi është më tepër sesa thjesht një cen i personalitetit. Ju mund të kuptoni shumë rreth një personi vetëm duke...

Ja Pse Fillova të Zgjohem në 5:30 dhe Mos e Besoni po Deshët si...

Sipas statistikave, mesatarisht njerëzit zgjohen diku ndërmjet orës 6:00 dhe 7:30. Unë nuk kam qenë kurrë një përjashtim nga kjo rutinë e përgjithshme, çohesha...

10 Këshilla të Veshjes që Duhet t’i Keni Parasysh në Çdo Kohë

Siç e dini tashmë, rrobat tona mund të thonë shumë se kush jemi. Dhe zakonisht është përshtypja e parë që u përcakton njerëzve të...

Qëndro me ne

74,190FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu