Neuroshkenca Sapo i Çuditi të Gjithë: Rekomandon Seriozisht që të Shihni Bregun e Detit...

Ne të gjithë e dimë se kalimi i kohës jashtë në natyrë është i mirë për ju në të dy nivelet fizike dhe mendore,...

Nëse ti dhe Partneri yt u Keni Mbijetuar Këtyre 6 Fazave, Martesa Juaj s’ka...

Një martesë e shëndetshme nuk është një dhuratë, por zgjedhja jonë dhe puna e madhe me vetveten. Të gjithë kanë probleme dhe keqkuptime në...

7 Sjelljes të Fëmijëve që ju Dalin Duarsh Nëse Nuk Ndërhyni Shpejt…

Të jesh prind është një gjë e mrekullueshme! Megjithatë, ata prej nesh që kanë fëmijë e dinë për faktin se nuk është gjithmonë e...

“Luajnë Mendsh!”/ Pediatrët Zbulojnë Arsyen e Fortë Përse Ndëshkimi Fëmijëve Nuk Duhet Aplikuar Kurrë

Ndërkohë që ndajnë udhëzimet e reja për një disiplinim efektiv, ekspertët zbulojnë edhe efektet e tmerrshme të ndëshkimit trupor dhe se si mund të...

5 Sjelljet e Prindërve që Fëmijët Nuk i Harrojnë për Gjithë Jetën

Të jesh prind është një detyrë e vështirë. Të gjithë prindërit dëshirojnë të kenë fëmijë të mrekullueshëm: fëmijë të sjellshëm, njerëz të përgjegjshëm dhe...

Të gjithë më thonin se po gaboja, por ja si e edukova vajzën time…

E dashur bija ime, kur shokët e tu të fillores të të pyesin se pse mamaja nuk të futi në kurs anglishteje, rusishteje, apo...

“Më lejo të shkoj edhe njëherë!”, i tha fermerit, por kur djaloshi doli nga...

Një herë e një kohë, një fermer zbuloi se kishte humbur orën e tij në stallë. Nuk ishte në merak për orën e zakonshme...

“Mos u Marto Para Moshës 30 Vjeç”/ 6 Rregulla e një Martese të Lumtur...

Ndërsa çiftet e Hollywood- it ndahen apo divorcohen një e nga një, aktori amerikan Tom Hanks dhe aktorja Rita Wilson jetojnë lumturisht të martuar...

15 Këshilla Brilante për t’i Jetuar në Maksimum Ditët në Pushime

Njerëzit e pandershëm gjithmonë përpiqen të përfitojnë nga turistët dhe nëse nuk jeni të kujdesshëm, është shumë e lehtë të bëheni viktimë e mashtrimit...

“Mos luani mendsh!”/ Ja pse asnjëherë nuk duhet t’ua bëni detyrat e shtëpisë fëmijëve

Viti shkollor në të vërtetë lodh më shumë prindërit sesa fëmijët. Kjo ndodh sepse, përveç detyrimeve në punë dhe punëve në shtëpi, shumica e prindërve...

Qëndro me ne

49,519FansaPëlqeje
2,749NdjekësitNdjek
315AbonentëAbonohu