13 Ndryshime të Thjeshta pa Shpenzime Për t’u Dukur më Mirë

Ne të gjithë kemi një të njohur i cili duket në mënyrë perfekte për çdo rast. Disa njerëz kanë stil të patëmetë, por nuk ka...

9 Gabime që Nuk Duhet t’i Bëni Nëse Vishni Pantallona me Bel të Lartë

Ju mund të keni vënë re se në modë, gjithçka kthehet përsëri. Sot, ne mund të shohim se tendencat nga vitet '80 dhe '90 janë...

Elon Musk të rinjve ambiciozë: Aftësitë kanë rëndësi më shumë se diplomat

Nëse vini nga një sfond i caktuar kulturor i fiksuar pas arritjeve akademike, marrja e diplomës së duhur nga shkolla e duhur mund të...

14 Gjëra për Shtëpinë që Dikur Ishin “Elitë”, Por që Sot Janë të Papërshtatshme

Të gjithë duan të kenë një vend komod për t'u relaksuar në shtëpi pas një dite të gjatë pune. Por kur përpiqemi të dekorojmë shtëpitë...

22 Porositë e Një Mbreti Përpara se të Trashëgosh Fronin

Fuqia juaj qëndron në aftësinë tuaj për të kontrolluar emocionet tuaja. Pasi dikush të ketë komandën e botës tuaj të brendshme, ai/ajo bëhet padroni...

13 Gjëra që e Bëjnë Çdo Mysafir të Ndjehet Mirë dhe i Dashur në...

Të gjithëve na pëlqen ndonjëherë të presim mysafirë në shtëpi. Edhe përkundër këtij fakti, ky nuk është një aktivitet i lehtë. E gjitha sepse duhet...

12 Këshilla të Vogla për Ty që ke Filluar të Mos e Duash Veten

Relaksohuni. Vendoseni dorën në zemrën tuaj, ndjeni rrahjet e zemrës tuaj. Thuaj 'të dua', në heshtje apo me zë të lartë, në zemrën tuaj. Mendoni...

25 Rregulla të Veshjes për Meshkujt që të Ndjehen Rehat për Çdo Rast

Veshja në mënyrë që pamja juaj të mos shkaktojë psherëtima mospëlqimi nga eprorët ose mysafirët në festë është një shkencë e tërë që nuk...

13 Bimë që do ta Bëjnë Shtëpinë të Mbajë Aromë Parajse

Bimët janë gjëja e parë që ju vjen në mendje kur mendoni për diçka freskuese dhe plot jetë. Shtimi i tyre në dekorin e shtëpisë...

14 Gjëra të Vogla që Tregojnë Saktësisht Nëse një Veshje është Për Ju

A keni blerë ndonjëherë një gjë dhe pastaj papritmas keni zbuluar se ajo rri ngusht në vendet më të papërshtatshme... Apo duket sikur e ke...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

480 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
991 POSTIME0 KOMENTET