10 Rregulla Prindërimi që e Dallojnë një Familje të Mençur nga një Familje e...

Shumë nëna ëndërrojnë të kenë një fëmijë gjenial. Por, pavarësisht nga të gjitha këshillat dhe truket për edukimin e fëmijëve, nuk ka një libër...

10 Këshilla të Veshjes që Duhet t’i Keni Parasysh në Çdo Kohë

Siç e dini tashmë, rrobat tona mund të thonë shumë se kush jemi. Dhe zakonisht është përshtypja e parë që u përcakton njerëzve të...

14 Gjërat Nuk do t’i Shihnit Kurrë tek një Zonjë Franceze

Gratë franceze shquhen për shijen e hollë, stilin e shkëlqyeshëm dhe elegancën e jashtëzakonshme, të qenësishme vetëm për to. Një nga parimet kryesore të...

“Mos prit që njerëzit të gëzohen për ty, shijoje me veten!”/ 17 Thënie dhe...

Kërkimi i lumturisë është një e drejtë e patjetërsueshme… Por si mund të kontribuojmë për ta bërë botën më të mirë, madje edhe në mënyrën...

10 Gjëra të Dhimbshme që Fëmijët ua Bëjnë Prindërve, Kur Rriten…

20% e të moshuarve nuk dalin kurrë në pension, por prapëseprapë, 75% e tyre kanë të paktën një gjendje kronike shëndetësore - dhe shumë...

Psikologët e Harvardit: Prindërit që Rrisin Fëmijë të Sjellshëm Bëjnë Këto 5 Gjëra …

Prindërit janë të ngarkuar me detyrën e vështirë të rritjes së fëmijëve të vegjël. Këta njerëz të vegjël mësojnë të gjitha llojet e gjërave...

Ajo nxitoi me vrap të kapte taksinë… biseda me shoferin ia vlejti njëqindfish!

Unë nxitova rrugës për të kapur një taksi dhe hypa në të parën që gjeta. Shoferi i taksisë më befasoi kur tha: "Unë jam Uein, shoferi...

“Pse njerëzit e shfrytëzojnë durimin tonë si dobësi”, pyeti studenti… Profesori i jep përgjigjen...

Në auditorin e një Fakulteti të Shkencave Sociale u dëgjua një pyetje e pazakontë e një studenti në drejtim të profesorit, ai i tha: Profesor,...

5 Sjelljet e Prindërve që Fëmijët Nuk i Harrojnë për Gjithë Jetën

Të jesh prind është një detyrë e vështirë. Të gjithë prindërit dëshirojnë të kenë fëmijë të mrekullueshëm: fëmijë të sjellshëm, njerëz të përgjegjshëm dhe...

6 Këshilla për të Mos Rritur Fëmijë Frikacakë Duke u Zhvilluar Trurin

Rritini fëmijët në mënyrë që t’i përballojnë me trurin e tyre vështirësitë e jetës. Pak kush prej nesh do të preferonte qëndronte mbi njërën këmbë...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

480 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1043 POSTIME0 KOMENTET