“Vajza ime e dashur, ditën që sheh se po plakem…”/ Fjalët që dalin nga...

Vajza ime e dashur, Ditën që sheh se po plakem, të lutem që të jesh e duruar, por mbi të gjitha, përpiqu të kuptosh atë...

“Në kohët e sotme jeta shijohet si beqar”, i tha studenti… Profesorja ua ndryshoi...

Gjatë një leksioni mbi letërsinë moderne, profesorja po referonte mbi temën e beqarisë, natyrën vetmitare dhe të mbyllur në vetvete të shumë shkrimtarëve të...

“Profesor, pse ia japin çdokujt të drejtën për t’u pasuruar?”, pyeti studenti… Ai anullon...

Gjatë një leksioni, ku profesori i ekonomisë po shpjegonte modelet e grumbullimit të pasurisë ai u ndesh me një pyetje të pazakontë, saqë u...

E gjeti shtëpinë në flakë kur u kthye… djali i parë e qetësoi, i...

Një burrë që kishte dalë nga qyteti i tij kthehet dhe gjen se shtëpia e tij ishte në zjarr. Ishte një nga shtëpitë më të...

4 Gratë e Mbretit. Një histori që të mëson kujt t’i japësh rëndësi në...

Një mbret i një mbretërie të pasur kishte katër gra. Ai donte më së shumti gruan e 4, të cilën e vishte me rroba të...

“Përse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen?”, e pyeti studenti… Ai...

Një student e pyeti Profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?” Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur pyetjes tënde, shko...

“Mbahu fort Liam!”, i bërtiti e ëma… Djaloshi u rrëzua nga 30 metra dhe...

Një ditë, një djalë tetëvjeçar me emrin Ethan po luante në park, duke u ngjitur në pemë ... Ai ishte një 'alpinist' i mirë dhe...

Nëse njerëzit vazhdojnë të të pyesin: “Akoma s’ke gjetur burrë?!”, jepu të lexojnë këtë!

Qëndro më mirë single, derisa të gjesh një person që të të ndihmojë të kalosh çdo vështirësi që has. Qëndro më mirë vetëm, nëse nuk...

Kur martohesh me personin e gabuar… Një shkrim-terapi, për të martuar e beqarë!

Të martohesh me personin e gabuar! Një shkrim i Alain de Botton, që nuk ka rëndësi nëse jeni beqar apo i martuar, por jua sugjerojmë...

Neuroshkenca Sapo i Çuditi të Gjithë: Rekomandon Seriozisht që të Shihni Bregun e Detit...

Ne të gjithë e dimë se kalimi i kohës jashtë në natyrë është i mirë për ju në të dy nivelet fizike dhe mendore,...

Qëndro me ne

59,316FansaPëlqeje
3,147NdjekësitNdjek
1,410AbonentëAbonohu