“Mos prit që njerëzit të gëzohen për ty, shijoje me veten!”/ 17 Thënie dhe...

Kërkimi i lumturisë është një e drejtë e patjetërsueshme… Por si mund të kontribuojmë për ta bërë botën më të mirë, madje edhe në mënyrën...

Sa Herë të Humbësh Besimin te Vetja Përsërit Këto 15 Fraza

Në një moment në jetë, ti e kupton se ndonjëherë ndodhin gjëra të këqija dhe nuk mund të bësh asgjë për to. Ndoshta keni...

Një Leksion Për Ata që Merren me ‘Thashetheme’… Kjo Gjykatëse ka ilaçin për Atë...

Një djalë i quajtur Malkom, kishte marrë një ves të keq. Atij i pëlqente të përhapte detaje intime rreth të tjerëve, qofshin ato të...

I tha Psikologes “Më është Mërzitur Jetesa”… Ajo ia Zbulon Shkakun me 1 Pyetje...

Një bashkëshort i lodhur nga rutina e përditshme dhe puna stresuese lë një takim me një psikologe. Ai shkon të bëjë një vlerësim e të...

Mamatë “Nevrike” Rrisin Vajza të Suksesshme! E Thotë Shkenca…

Një ditë, vajza ime do të më qortojë furishëm për këtë, por kjo është një histori që do t'i bindë prindërit kudo. Studiuesit në...

“Mos ia thuaj qëllimet e tua askujt” /14 Fakte Fantastike Psikologjike

1. Kënga juaj e preferuar ka gjasa të shoqërohet me një ngjarje emocionale. 2. Muzika ndikon në këndvështrimin tuaj. Kjo është e vetëkuptueshme! Një studim në...

I tërheq të tjerët si magnet? Me patjetër i paske këto 12 karakteristika…

A ke një personalitet tëheqës? Merre vesh tani nëpërmjet këtyre 12 shenjave dhe karateristikave: Je një dëgjues fantastik Ti mund të mendosh se njerëzit karizmatikë janë...

Ja Pse Fillova të Zgjohem në 5:30 dhe Mos e Besoni po Deshët si...

Sipas statistikave, mesatarisht njerëzit zgjohen diku ndërmjet orës 6:00 dhe 7:30. Unë nuk kam qenë kurrë një përjashtim nga kjo rutinë e përgjithshme, çohesha...

Kur dikush ju fajëson vazhdimisht, jepuni të lexojnë këtë fabul (nga mjeshtri budist)

Sa herë flet mjeshtri i njohur i filozofisë Zen, veshët duhet të jenë “pipëz”. Thich Nhat Hanh është një murg budist vietnamez dhe një aktivist...

Sa Herë të Humbësh Besimin Tek Vetja Jote, Lexo Historinë e Këtij Plaku të...

Vetëbesimin mund ta humbni me kalimin e kohës nga përvojat negative të jetës. Sidoqoftë, gjithmonë duhet të përpiqeni ta rifitoni atë, të jeni në gjendje...

Qëndro me ne

53,172FansaPëlqeje
2,871NdjekësitNdjek
371AbonentëAbonohu