Princi mbledh vajzat e mbretërisë dhe u jep nga një farë luleje: “Kush do...

Ishte një herë një princ që nuk kishte gjetur ende grua. I ati i shqetësuar i thotë: ”Kur të vdes, do jesh ti Mbreti…por vetëm...

Të gjithë qeshën me tallje, kur babait i ra ushqimi në këmishë, por më...

I biri e çoi të atin në restorant për të ngrënë darkë. Babai duke qënë i vjetër dhe i dobët, e hodhi ushqim në...

“Jepu duarve, s’ta kemi ngenë!”, i tha Ai Zonjës Përpara… Përgjigjja e Zonjës Mbrapa...

Ishte një pasdite e së dielës, kështu që klienti mbante rradhën... e në qendrën tregtare ishte më e gjatë se zakonisht. Unë isha duke pritur në...

“Metoda e 90 sekondave” – Ja si ta Përvetësosh Gjuhën e Huaj si Një...

"E përdor këtë metodë gjatë gjithë kohës dhe gjithmonë funksionon. Është magjike: mund të mësoni çdo shprehje në mënyrë që ajo të mbetet në...

Kur Psikologia e Mbushi Gotën me Ujë, të Gjithë Prisnin të Njëjtën Pyetje… Por...

Një psikologe po sillej përreth sallës ndërsa po mbante një leksion mbi menaxhimin e stresit ndaj një audience. Ndërsa ngriti lart një gotë me ujë,...

Gungaçi që i Dilte Çdo Ditë Kulaçi… dhe Nuk Falënderonte Asnjëherë!

Një grua po piqte çapatti (një lloj kulaçi) për një nga anëtarët e familjes së saj dhe gjithnjë gatuante një tjetër shtesë për të uriturit...

“Miqtë numërohen me pëllëmbën e dorës”/7 Gjëra që na i Mëson Jeta kur Mbushim...

Kur jemi të vegjël, e mendojmë jetën e rritur të mbushur me pritje dhe idealizime. Ëndërrojmë, projektojmë dhe në të njëjtën kohë riprodhojmë atë...

“Tre Tipet e Njerëzve”… Mësuesja Përdori 3 Lodra Për të Shpjeguar 3 Llojet e...

Mësuesja i tregon tre lodra një nxënësi dhe i kërkon që të gjëje të veçantat mes tyre. Te treja lodrat dukeshin të njëjta në formë,...

“Më lejo të shkoj edhe njëherë!”, i tha fermerit, por kur djaloshi doli nga...

Një herë e një kohë, një fermer zbuloi se kishte humbur orën e tij në stallë. Nuk ishte në merak për orën e zakonshme...

Ju Lëshua në Sharje të Rënda Doktorit Sepse Vonoi… Pas Operacionit Kirurgu Iku pa...

Një doktor po nxitonte në spital pas një telefonate se një djalë kishte nevojë për ndërhyrje urgjente. Ai iu përgjigj telefonatës me shpejtësi, ndërroi rrobat,...

Qëndro me ne

58,006FansaPëlqeje
3,044NdjekësitNdjek
1,320AbonentëAbonohu