Kjo Shkollë Spanjolle u Mëson Djemve Punë Shtëpie, dhe Nismën po e Vlerësojnë të...

Hekurosja, qepja dhe gatimi janë detyra themelore që shumica e njerëzve i mësojnë në shtëpi. Por është krejtësisht e ndryshme kur një shkollë e...

6 Mësues të Mëdhenj që Hapën Shkollat e Tyre për Rritjen e Fëmijëve të...

Nuk është e lehtë të kuptojmë se si t'i rritim fëmijët, veçanërisht nëse të gjithë rreth jush ju japin këshilla kontradiktore. Edhe pikëpamjet e...

7 Sjelljes të Fëmijëve që ju Dalin Duarsh Nëse Nuk Ndërhyni Shpejt…

Të jesh prind është një gjë e mrekullueshme! Megjithatë, ata prej nesh që kanë fëmijë e dinë për faktin se nuk është gjithmonë e...

“Mos u Marto Para Moshës 30 Vjeç”/ 6 Rregulla e një Martese të Lumtur...

Ndërsa çiftet e Hollywood- it ndahen apo divorcohen një e nga një, aktori amerikan Tom Hanks dhe aktorja Rita Wilson jetojnë lumturisht të martuar...

Studimi Zbulon se Niveli i Vetmisë Varet nga Niveli i Vlerave Morale Tuaja

Shumica prej nesh mund të ketë rreth 50 miq - ata janë njerëz që dëshironi të ftoni në një ngjarje personale si një martesë,...

12 Truket që Baristët Përdorin për t’na Bërë të Shpenzojmë Para

Baristët e mirë që ofrojnë koktejle dhe ushqime falas nuk janë gjithmonë të sinqertë: ndoshta ata po përpiqen të fitojnë besimin tuaj për t'ju...

Brilante! Fjalët për gruan që duhet t’i lexojë çdo burrë…

Duaje gruan tënde, duroje dhe kur ajo të bën të ndihesh keq; nëse ajo hidhërohet, kuptoji arsyet e hidhërimit të saj. Gruaja ka nevojë...

Psikologët Zbuluan Gabimet e Fëmijëve që edhe Prindërit më të Kujdesshëm nuk i Dallojnë

Sipas statistikave, shumica e prindërve janë të sigurtë se i kanë rritur ashtu siç duhet fëmijët e tyre. Ata mendojnë se ata kanë aftësi...

16 Këshilla nga Prindërit që Dinë t’i Nxisin Fëmijët të Përparojnë në Jetë

Një proverbë indiane thotë, "Trajtojeni një fëmijë si një mysafir në shtëpinë tuaj: ushqejini, edukojini dhe pastaj lërini që të shkojnë". Ne pajtohemi me këtë...

Nëse dikush ju shikon kështu, rreshtohuni te miqtë e ngushtë…

A keni menduar ndonjëherë se çfarë do të thotë shikimi i saj? Çfarë po zbulojnë sytë e tij kur e takoni për herë të...

Qëndro me ne

41,340FansaPëlqeje
2,314NdjekësitNdjek
266AbonentëAbonohu