“Metoda e 90 sekondave” – Ja si ta Përvetësosh Gjuhën e Huaj si Një...

"E përdor këtë metodë gjatë gjithë kohës dhe gjithmonë funksionon. Është magjike: mund të mësoni çdo shprehje në mënyrë që ajo të mbetet në...

“Dua divorcin!”, i tha ai pas 10 vitesh martesë… Gruaja pranon të firmosë me...

U ktheva në shtëpi, një natë dhe, ndërkohë që gruaja ime, Ami, shërbente darkën, ia mbajta dorën dhe i thashë, "Dua divorcin!" Ajo nuk m'u...

10 Gjërat që Asnjë Prind Nuk Duhet t’i Bëjë për Fëmijën e Tij

Nganjëherë prindërit i ndihmojnë shumë fëmijët e tyre. Të rriturit nuk duhet dhe nuk mundet të jetojnë jetën e fëmijëve të tyre për ta. Detyra...

16 Këshilla nga Prindërit që Dinë t’i Nxisin Fëmijët të Përparojnë në Jetë

Një proverbë indiane thotë, "Trajtojeni një fëmijë si një mysafir në shtëpinë tuaj: ushqejini, edukojini dhe pastaj lërini që të shkojnë". Ne pajtohemi me këtë...

“Gratë duan një burrë me mundësi, pamja jote është e rëndësishme…”/ 15 Këshillat e...

Me kohën ndryshojnë edhe këshillat. Disa janë me fat që ta kenë prezencën atërore pothuajse në të gjithë rrugëtimin e tyre në këtë botë e...

Letër gruas dhe fëmijëve të mi dembelë: “Unë s’do të kem më fuqi të...

Isha vetëm një adoleshent kur fillova të punoja 42 vite më parë. Kam kaluar periudha shumë të vështira. Tani që fëmijët mbaruan shkollën, supozohej që...

“Po divorcohem, gruaja ime është bërë indiferente”, i tha djali… Babai i Vuri Kushtin...

Pas shtatë vitesh martesë, gruaja ime kishte ndryshuar përtej çdo parashikimi. Ajo pushoi së gatuari ushqimet e mia të preferuara; Ajo nuk pyeste se më shkoi...

10 Rregullat e Arta që i Dallojnë Njerëzit e Pasur Nga Ata që Pretendojnë...

Jo më kot thonë "Pretendoni sikur jeni, derisa të arrini të bëheni të tillë". Kjo moto mund të aplikohet në kaq shumë gjëra të...

”A do të martohesh me mua?” i propozoi ai përpara se të ikte në...

”A do të martohesh me mua?” Një ditë para fluturimit, djali i propozoi vajzës dhe i tha se pas përfundimit të punës së tij, ata...

“Unë e jetova jetën time gabim, nuk dua të të ndodhë dhe ty!”, Mesazhi...

Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme… Unë jam 80 vjeç dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Kam miliona dollarë në bankë,...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

480 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1043 POSTIME0 KOMENTET