“Dëshira ime është të bëhem…”, ishte tema e hartimit… Ky djalë na këputi shpirtin!

Po kontrolloja detyrat e shtëpisë së nxënësve një natë pas darkës. Burri im ishte ulur pranë, duke luajtur "Candy Crush Saga" në telefonin e...

“Dua divorcin!”, i tha ai pas 10 vitesh martesë… Gruaja pranon të firmosë me...

U ktheva në shtëpi, një natë dhe, ndërkohë që gruaja ime, Ami, shërbente darkën, ia mbajta dorën dhe i thashë, "Dua divorcin!" Ajo nuk m'u...

“Mbajeni me Çdo Kusht!”/ 8 Sjelljet që Vërtetojnë se ke Gjetur Mashkullin e Mirë...

E dimë se shumica prej jush janë të zhgënjyera. E dimë se disa prej jush kanë kaluar tashmë përmes shumë përvojave të pakëndshme. Madje,...

Njerëzit e shkolluar nuk kanë fëmijë, kurse nevrikët nuk bëjnë për të qënë prindër…...

Nëse njerëzit e shkolluar nuk kanë fëmijë, kurse nervrastenikët nuk bëjnë për të qenë prindër, atëherë kur do të mund të bësh fëmijë? Njerëzit e...

“Djali po luan me ilaçe, hiqja duarsh!”, i tha burri… Ajo harroi dhe s’kishte...

Një çifti i lindi një djalë pas 11 vitesh martesë. Ata ishin një çift i dashur dhe djali ishte drita e syrit të tyre. Një...

Dy shokët humbën në ishullin e vetmuar… por Perëndia plotësonte vetëm dëshirat e njërit!

Një anije turistike u shkatërrua gjatë një stuhie në det dhe vetëm dy prej burrave në të ishin në gjendje të notonin në një...

Ai mendoi se gruaja e panjohur po tallej me të… por kur ajo e...

Një grua që po ecte në rrugë pa një njeri të pastrehë, me mjekrën e parrojtur, të plakur, të moshuar që lypte në qoshe. Ishte...

“I mbyturi të mbyt!”/3 Sjelljet që ju Nxjerrin nga Vorbulla e Njerëzve Negativë

"Kur njerëzit përpiqen t'ju rrëzojnë, mbani mend se keni dy zgjedhje: Ju ose mund t'i lini ta bëjnë ose t'i ndihmoni të ngrihen edhe...

Ajo nxitoi me vrap të kapte taksinë… biseda me shoferin ia vlejti njëqindfish!

Unë nxitova rrugës për të kapur një taksi dhe hypa në të parën që gjeta. Shoferi i taksisë më befasoi kur tha: "Unë jam Uein, shoferi...

“Jepi dajak!”, më thotë burri… por unë dua ta edukoj me dashuri fëmijën tonë!...

Unë me burrin kemi qëndrime të ndryshme në metodën e edukimit të djalit. Ai thotë se duhet më shumë rreptësi, kurse unë më shumë...

Qëndro me ne

73,429FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu