Gungaçi që i Dilte Çdo Ditë Kulaçi… dhe Nuk Falënderonte Asnjëherë!

Një grua po piqte çapatti (një lloj kulaçi) për një nga anëtarët e familjes së saj dhe gjithnjë gatuante një tjetër shtesë për të uriturit...

“Tre Tipet e Njerëzve”… Mësuesja Përdori 3 Lodra Për të Shpjeguar 3 Llojet e...

Mësuesja i tregon tre lodra një nxënësi dhe i kërkon që të gjëje të veçantat mes tyre. Te treja lodrat dukeshin të njëjta në formë,...

“Më lejo të shkoj edhe njëherë!”, i tha fermerit, por kur djaloshi doli nga...

Një herë e një kohë, një fermer zbuloi se kishte humbur orën e tij në stallë. Nuk ishte në merak për orën e zakonshme...

Ju Lëshua në Sharje të Rënda Doktorit Sepse Vonoi… Pas Operacionit Kirurgu Iku pa...

Një doktor po nxitonte në spital pas një telefonate se një djalë kishte nevojë për ndërhyrje urgjente. Ai iu përgjigj telefonatës me shpejtësi, ndërroi rrobat,...

Çfarë Duhet të Bëni Kur Mbeteni Keq Për Parà… Kjo është Zgjidhja që Japin...

Artikulli origjinal është publikuar fillimisht në The New York Times, përshtashtur në shqip nga Shkolla e Suksesit. Vetëm pak vite më parë fillova të mësoj...

“Mos prit që njerëzit të gëzohen për ty, shijoje me veten!”/ 17 Thënie dhe...

Kërkimi i lumturisë është një e drejtë e patjetërsueshme… Por si mund të kontribuojmë për ta bërë botën më të mirë, madje edhe në mënyrën...

Një Leksion Për Ata që Merren me ‘Thashetheme’… Kjo Gjykatëse ka ilaçin për Atë...

Një djalë i quajtur Malkom, kishte marrë një ves të keq. Atij i pëlqente të përhapte detaje intime rreth të tjerëve, qofshin ato të...

I tha Psikologes “Më është Mërzitur Jetesa”… Ajo ia Zbulon Shkakun me 1 Pyetje...

Një bashkëshort i lodhur nga rutina e përditshme dhe puna stresuese lë një takim me një psikologe. Ai shkon të bëjë një vlerësim e të...

Mamatë “Nevrike” Rrisin Vajza të Suksesshme! E Thotë Shkenca…

Një ditë, vajza ime do të më qortojë furishëm për këtë, por kjo është një histori që do t'i bindë prindërit kudo. Studiuesit në...

Ja Pse Fillova të Zgjohem në 5:30 dhe Mos e Besoni po Deshët si...

Sipas statistikave, mesatarisht njerëzit zgjohen diku ndërmjet orës 6:00 dhe 7:30. Unë nuk kam qenë kurrë një përjashtim nga kjo rutinë e përgjithshme, çohesha...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu