10 Rregulla Prindërimi që Koha i ka Vërtetuar se Funksionojnë

Kur keni një fëmijë, e gjithë jeta juaj ndryshon. Papritur, gjithçka është për fëmijën. Çdo prind dëshiron të jetë në gjendje të bëjë çfarë...

Pse Drejtuesve të Suksesshëm Nuk u Bëhet Vonë Nëse Pëlqehen Apo Jo

Nuk ka asgjë të keqe kur dëshironi të pëlqeheni në punë. Sipas Tim Sanders, autori i The Likeability Factor: kur kolegët dhe shefat ju...

5 Elemente Jetësore që Nuk Duhet t’i Mungojnë Trupit Tënd Këto Ditë

Për shkak të ritmit të ndryshuar të jetesës, stresit dhe ushqimit të pabalancuar, ne shpesh ndiejmë efektet e mungesës së mikroelementeve jetësore që na...

Pse Njerëzit Duan me Çdo Kusht të Bëhen Dikushi…

Pothuajse çdo shoqëri në tokë është organizuar përmes një lloj hierarkie, nga Egjipti i lashtë deri në Amerikën moderne. Ju mund të argumentoni në...

10 Karremat që Dyqanet i Përdorin për të na Shtyrë të Shpenzojmë edhe Kur...

Kompanitë i kushtojnë vëmendje të madhe, jo vetëm numrit të tyre të shitjeve, por ata gjithashtu duan t'i mbajnë klientët e tyre në humor....

10 Këshilla për të Kuptuar Nëse po e Dëmtoni Shëndetin Kur Qëndroni Ulur

Duke qëndruar ulur për një kohë të gjatë mund të çojë në përkeqësim të shëndetit, thonë shkencëtarët. Ata madje i referohen këtij fenomeni si...

10 Rregullat e Femrave që Dinë t’i Bëjnë Meshkujt të Çmenden Pas Tyre

Ellen Fein dhe Sherrie Schneider janë bërë shumë të njohura me librin e tyre shumë të shitur "The Rules". Mijëra gra në mbarë botën...

12 Gjërat Për të Cilat Nuk Duhet t’i Kursejmë Paratë

Njerëzit pëlqejnë të kursejnë para - është një fakt i njohur. Por, kjo lloj sjelljeje nuk është gjithmonë e dobishme. Ndonjëherë ne marrim vetëm...

6 Pyetjet që Njerëzit e Kulturuar Nuk i Bëjnë Asnjëherë

Aftësia për të hyrë në muhabet është një aftësi e mirë që ju vlen si në punë ashtu edhe në jetë, por ndonjëherë edhe...

10 Ushtrime të Thjeshta që e Bëjnë Mendjen Tuaj të Mprehtë në Çdo Moshë

Është shumë e zakonshme që ne të harrojmë. Ne kemi një tendencë për të harruar ndodhitë e përditshme si çelësat e makinës ose kujtimi...

Qëndro me ne

67,534FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu