12 Njerëz që Treguan Gabimet e Tyre në Kuzhinë, dhe të Tjerët që Qeshën...

Për t'u bërë mjeshtër i kuzhinës së lartë, pa dyshim, duhet të praktikoni shumë dhe të njiheni me truket e ndryshme kur bëhet fjalë...

Mbi 20 njerëz të cilët e harruan se për ku ishin nisur…

Të gjithë harrojmë herë pas here se ku i kemi lënë çelësat, nëse kemi fikur sobën apo nëse kemi hedhur tashmë kripë në ushqim. Por...

15 Gra që Ditën e Dasmës u Përballën me Atë që më Pak e...

Edhe përkundër të gjitha përgatitjeve para festave, ndonjëherë dasmat nuk shkojnë fare siç ishte planifikuar fillimisht. Madje disa prej nesh përfitojnë nga kjo: një...

16 Njerëz që u Përballën me Situata që Nuk u Japin Shpjegim as Sot

Ndoshta në jetën e secilit prej nesh kanë ndodhur ngjarje të pashpjegueshme: rastësi të pabesueshme që nuk shpjegohen logjikisht, apo zhdukje të çuditshme. Dhe nëse...

Vonesa në Orare Shenjë e Qartë e Inteligjencës së Personit

Njerëzit që janë gjithmonë me vonesë nuk po përpiqen të mos ju respektojnë, sipas studiuesve. Psikologjikisht, ekzistojnë vetëm 2 lloje të njerëzve. Lloji i parë (tipi...

14 Njerëz që Folën Gjëra pa Lidhje dhe Askush Nuk ua Harron

Si rregull, ne i admirojmë njerëzit që kanë ide të pazakonta dhe arsyetojnë në mënyra jokonvencionale, madje duke i quajtur krijues. Por kjo nuk ndodh...

Një 80-vjeçare u shkroi një letër të sinqertë prindërve që nuk duan fëmijë

Kur bëhet fjalë për të patur fëmijët tuaj, ky është një vendim që nuk mund të merret lehtë. Vitet e fundit, numri i njerëzve që...

16 Rregulla Kulturore nga Vende të Botës që Janë Shumë Larg me Tonat

Shumica prej nesh e tregojnë drejtimin e rrugës me dorën tonë. Dhe, ndoshta, ne rrallë mendojmë nëse të gjithë njerëzit në planet e bëjnë...

10 Situata Kur Njerëzit e Paedukatë e Morën Atë që u Takonte

Edhe një takim i rastësishëm me njerëz të paedukuar mund të errësojë gjithë ditën, për të mos përmendur se sa e vështirë është të...

16 Njerëz që e Kanë Shkëputur Lidhjen me Pastërtinë

Nënat na kanë mësuar të jemi të sjellshëm dhe të rregullt që nga fëmijëria: palosni gjërat, lani këpucët, dukuni të rregullta. Në fund të...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

468 POSTIME0 KOMENTET
197 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1348 POSTIME0 KOMENTET