13 Gjëra të Njohura që Blejmë dhe më Pas Nuk e Dimë sa do...

Në raftet e dyqaneve, mund të gjeni produkte të ndryshme që janë krijuar për ta bërë jetën tonë më të rehatshme dhe më të...

15 Gabimet që Bën Çdo Vajzë Kur Vesh Xhinse

Levi Strauss ishte ai që shpiku xhinset në vitin 1871. Që atëherë, ato kanë pësuar shumë ndryshime dhe janë bërë pjesë përbërëse e veshjeve të...

10 Veçori të Arsimit të Lartë në Vende të Tjera, që do Ishin Ëndërr...

Jo shumë kohë më parë, lajmi gjëmoi në të gjithë botën se një moskovit 9-vjeçar arriti të hyjë në departamentin e psikologjisë të Universitetit...

12 Autorë të Njohur në Mbarë Botën, që Emrat e Vërtetë ua Dinë Pak...

Përfaqësuesit e profesioneve krijuese - shkrimtarë, artistë, kompozitorë - kanë përdorur pseudonime për një kohë të gjatë. Me ndihmën e tyre, ata fshehën emrat e...

8 Gjëra që i Bëjnë Veshjet e Shtrenjta të Duken Sikur Vlejnë Asgjë

Fraza e famshme "Ne nuk jemi aq të pasur sa të blejmë gjëra të lira" u atribuohet njerëzve të ndryshëm të famshëm: dramaturgut Bernard...

14 Gjëra në Malin e Zi që nuk Kuptohen me Vetëm Dy Vizita Atje

Shumë njerëz mendojnë se e njohin Malin e Zi nga një film që zhvillohet në këtë vend apo sepse kanë qënë shpesh aty për...

19 Rregulla të Mirësjelljes Kur Vishni Doreza që Zonjat Duhet t’i Dinë

Dorezat mund të quhen një nga artikujt më të njohur të gardërobës në sezonin e ftohtë. Nga shtatori në mars, dhe nganjëherë në prill, kjo...

14 Veshje që i Kanë të Gjitha Gratë, por Vetëm Disa i Veshin Saktë

Për shumë njerëz, rrobat janë një pasqyrim i botës së brendshme, gjendjes shpirtërore dhe stilit të jetës. Edhe ato që në jetën e tyre mbështeten...

11 Gjëra që Kushtojnë Pak dhe e Kthejnë një Shtëpi të Thjeshtë në një...

Për vite me radhë, ne ëndërrojmë të jetojmë në një apartament elegant dhe modern, por kurrë nuk vendosim vërtet të bëjmë një ndryshim sepse...

12 Gjëra që i Blejmë me Kënaqësi, Pastaj i Themi Vetes “Çfarë na Duhen!”

Në ndjekje të kursimeve, ne shpesh i nënshtrohemi trukeve të marketingut nga prodhuesit të cilët po përpiqen me gjithë forcën e tyre për të...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu