14 Gjërat Nuk do t’i Shihnit Kurrë tek një Zonjë Franceze

Gratë franceze shquhen për shijen e hollë, stilin e shkëlqyeshëm dhe elegancën e jashtëzakonshme, të qenësishme vetëm për to. Një nga parimet kryesore të...

11 Shenjat që Vërtetojnë se Jeni Duke Rritur një Gjeni

A jeni duke rritur një gjeni? Çdo fëmijë është i veçantë në mënyrën e vet, por disa prindër mund të pyesin veten nëse fëmijët e...

20 Fakte që Nuk do të Jeni në Gjendje t’i Harroni

Mendoni për mendimet që keni para se të bini në gjumë, sidomos kur keni nevojë të bini në gjumë shumë shpejt. Në momente të tilla,...

20 Fakte mbi Kafshët që do t’ju Lënë me Gojë Hapur

Sipas Universitetit të Kalifornisë, njerëzit përjetojnë të njëjtat emocione si kafshët kur shohin njëri-tjetrin. Të dy mendojnë për krijesën tjetër si "të bukur" dhe...

E Vërtetoi Shkenca: Kjo është Diferenca e Përsosur e Moshës për një Marrëdhënie Solide

Disa njerëz thonë se mosha nuk është asgjë më shumë se vetëm një numër në një marrëdhënie dhe nuk ka rëndësi nëse vërtet e...

12 Arsye Bindëse Përse Nusja Jote Duhet të Jetë me Profesion Mësuese

Besoj se të gjithë kemi patur "dobësi" për një mësues . Ne të gjithë kemi patur një mësues/e që e adhuronim dhe ishim kokë...

“Mungesë Etike!”/ 14 Sjelljet që Flasin Për Ju më Keq se 100 Armiq Bashkë!

Aftësia për të qenë tërheqës ndaj njerëzve të tjerë nuk është një gjë e lehtë për t'u kuptuar. Është një art më vete dhe një...

Një Grua e Mençur Dallon nga një Grua Inteligjente! Këto Detaje Bëjnë Diferencën…

Mund të duken e njëjta gjë, të bukura e të zgjuara por në fakt ndryshojnë. Këto detaje bëjnë diferencën. Një grup psikologësh hasën 8 dallime...

6 Shenjat e Dukshme të një Personi që ju Pëlqen Fshehurazi

Ju nuk duhet të prisni që një person të bëjë një deklaratë dashurie. E gjithë ajo çfarë ju duhet të bëni është të shikoni...

Gjërat që i Bëjnë të Gjitha Çiftet, Por Kanë Turp t’i Pranojnë…

Fillon butësisht "shfaqja" kur çiftet fillojnë të jetojnë së bashku. Shtëpia qëndron e rregullt, koha në banjë është private dhe gjithkush performon sjelljen e...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu