8 Bimë që Bëni Mirë të Mos i Prekni, edhe Pse i Kanë Frutat...

Disa bimë mund të duken tërheqëse në pamje të parë, por jo të gjitha ato mund të preken. Ndonjëherë bimët janë dëmtuese dhe mund të...

10 Gjërat të Përditshme që me Shumë Gjasë Nuk ua Dini Qëllimin

Ka shumë karakteristika të fshehura ose gjëra të cilave nuk ua dimë qëllimin kur përdorim objekte të rregullta të përditshme. Gjëra të tilla si...

18 Gjëra që Nuk të Bëjnë më Përshtypje Kur Fillon të Jetosh në Hollandë

Vendi i tulipanëve dhe mullinjve është një nga vendet e para në botë për përdorimin e teknologjive të përparuara, disa madje e quajnë Hollandën...

24 Rastet Kur Fotografi i Dasmës e Tejkaloi Detyrën

Javë të tëra me përgatitje serioze, debate të mëdha dhe të vogla, para, shumë gëzim, kjo është një recetë për një martesë tipike. Për ta...

Fuqitë e Njerëzve që Duan ta Shijojnë Beqarinë Gjatë…

Modelet e marrëdhënieve kanë ndryshuar: vajzat nuk presin më Princin e tyre të Kaltër dhe burrat nuk janë më në nxitim për t'u "sistemuar"....

Gjërat që Një Zotëri i Vërtetë Nuk Harron Kurrë t’i Bëjë

Ideja e xhentilesës u rrit jashtë traditave të kalorësisë në një periudhë shumë të rrezikshme të historisë. Ndërsa konceptet e kalorësisë dhe nderit kanë...

22 Arsyet Përse Njerëzit që Shkojnë në Norvegji Nuk Kthehen Më…

Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë. Norvegjia është një prej vendeve më...

18 Gjëra që të Bëjnë të Kuptosh se ke Mbërritur në Danimarkë

Danimarka mund t'i bëjë njerëzit të mendojnë për përrallat. Mbi të gjitha një nga danezët më të famshëm të historisë ishte shkrimtari me famë...

11 Fakte Rreth Skocisë që do t’ju Çudisin Tejmase

Përveç se që është një vend që lufton gjithmonë për pavarësinë e tij, në të vërtetë nuk ka shumë gjëra që dimë për Skocinë....

Pse Ekzistojnë Kaq Pak Mëngjërashë dhe Cilat Janë Avantazhet e Tyre

Ne vëmë bast që ju nuk takoni shpesh mëngjarashë, pasi afërsisht vetëm 10% e popullsisë botërore është e tillë. Dhe e sigurt, kjo cilësi...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu