20 Rregulla të Sjelljes në Shtetet e Vogla që Duken të Kota, por Janë...

Shtetet e vogla janë të rrethuara nga mitet. Për shembull, shumë njerëz besojnë se vetëm multimilionerët jetojnë në Monako dhe vetëm priftëria jeton në...

8 Bimë që Bëni Mirë të Mos i Prekni, edhe Pse i Kanë Frutat...

Disa bimë mund të duken tërheqëse në pamje të parë, por jo të gjitha ato mund të preken. Ndonjëherë bimët janë dëmtuese dhe mund të...

18 Gjëra që Nuk të Bëjnë më Përshtypje Kur Fillon të Jetosh në Hollandë

Vendi i tulipanëve dhe mullinjve është një nga vendet e para në botë për përdorimin e teknologjive të përparuara, disa madje e quajnë Hollandën...

11 Aktorë që Nuk u Mbështeten Vetëm te Talenti Për Rolet e Tyre

Për të luajtur një rol bindshëm, nuk është gjithmonë e mjaftueshme që një aktor të mësojë rreshtat e personazhit të tij. Ndonjëherë, në procesin e...

12 Yje të Famshëm që Kur Gjetën Veshjen Perfekte Nuk Dëgjuan më Askënd Tjetër

Secili prej nesh ka rrobat e veta të preferuara që duam t'i veshim disa herë. Disa gjëra theksojnë me sukses dinjitetin e formave, dhe disa...

17 Gjëra të Bukura që i ka Çdo Shtëpi Japoneze, e do t’i Donim...

E ka një arsye se përse Japonia quhet një planet tjetër. Për të qenë të bindur për këtë, mjafton të shohim në banesën e një...

13 Blerje që Duken si Shpërdorim i Parave, Por në Fakt, Kursejnë Shumë

Në ndjekje të ekonomisë, ne shpesh bëjmë blerje të nxituara, të cilat vetëm në pamje të parë na sjellin përfitime, por në planin afatgjatë...

12 Gjëra që Nuk ju Lejojnë të Ndiheni Rehat as në Shtëpinë Tuaj

Shtëpia duhet të jetë një vend ku ne gjithmonë ndihemi rehat. Por ndodh që detajet e vogla të brendshme, ruajtja e pahijshme e gjërave dhe...

12 Gjëra të Vogla që i Bëjnë Riparimet e Shtrenjta të Duken si të...

Gjithkush që ka pasur një shans për të kaluar provën e riparimit është i njohur me ndjenjën e gëzimit të pakufishëm pas përfundimit të...

12 Gjëra të Bukura që po Harrohen, Por Mbeten Simbolet e Rinisë Sonë

Në një përpjekje për të ndjekur trendet më të fundit të modës, rrallë mendojmë se sa e shpejtë është e gjitha dhe që edhe...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu