19 Rregulla të Mirësjelljes Kur Vishni Doreza që Zonjat Duhet t’i Dinë

Dorezat mund të quhen një nga artikujt më të njohur të gardërobës në sezonin e ftohtë. Nga shtatori në mars, dhe nganjëherë në prill, kjo...

14 Veshje që i Kanë të Gjitha Gratë, por Vetëm Disa i Veshin Saktë

Për shumë njerëz, rrobat janë një pasqyrim i botës së brendshme, gjendjes shpirtërore dhe stilit të jetës. Edhe ato që në jetën e tyre mbështeten...

11 Gjëra që Kushtojnë Pak dhe e Kthejnë një Shtëpi të Thjeshtë në një...

Për vite me radhë, ne ëndërrojmë të jetojmë në një apartament elegant dhe modern, por kurrë nuk vendosim vërtet të bëjmë një ndryshim sepse...

12 Gjëra që i Blejmë me Kënaqësi, Pastaj i Themi Vetes “Çfarë na Duhen!”

Në ndjekje të kursimeve, ne shpesh i nënshtrohemi trukeve të marketingut nga prodhuesit të cilët po përpiqen me gjithë forcën e tyre për të...

20 Rregulla të Sjelljes në Shtetet e Vogla që Duken të Kota, por Janë...

Shtetet e vogla janë të rrethuara nga mitet. Për shembull, shumë njerëz besojnë se vetëm multimilionerët jetojnë në Monako dhe vetëm priftëria jeton në...

8 Bimë që Bëni Mirë të Mos i Prekni, edhe Pse i Kanë Frutat...

Disa bimë mund të duken tërheqëse në pamje të parë, por jo të gjitha ato mund të preken. Ndonjëherë bimët janë dëmtuese dhe mund të...

18 Gjëra që Nuk të Bëjnë më Përshtypje Kur Fillon të Jetosh në Hollandë

Vendi i tulipanëve dhe mullinjve është një nga vendet e para në botë për përdorimin e teknologjive të përparuara, disa madje e quajnë Hollandën...

11 Aktorë që Nuk u Mbështeten Vetëm te Talenti Për Rolet e Tyre

Për të luajtur një rol bindshëm, nuk është gjithmonë e mjaftueshme që një aktor të mësojë rreshtat e personazhit të tij. Ndonjëherë, në procesin e...

12 Yje të Famshëm që Kur Gjetën Veshjen Perfekte Nuk Dëgjuan më Askënd Tjetër

Secili prej nesh ka rrobat e veta të preferuara që duam t'i veshim disa herë. Disa gjëra theksojnë me sukses dinjitetin e formave, dhe disa...

17 Gjëra të Bukura që i ka Çdo Shtëpi Japoneze, e do t’i Donim...

E ka një arsye se përse Japonia quhet një planet tjetër. Për të qenë të bindur për këtë, mjafton të shohim në banesën e një...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

478 POSTIME0 KOMENTET
197 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
887 POSTIME0 KOMENTET