15 Këshilla Brilante për t’i Jetuar në Maksimum Ditët në Pushime

Njerëzit e pandershëm gjithmonë përpiqen të përfitojnë nga turistët dhe nëse nuk jeni të kujdesshëm, është shumë e lehtë të bëheni viktimë e mashtrimit...

Pse Dashuria Romantike Nuk Zgjat Përgjithmonë dhe si ta Ruani Lidhjen Kur Ajo po...

Shkencëtarët janë të bindur: ndjenjat tona dhe logjika e zhvillimit të dashurisë janë të lidhura ngushtë me proceset biokimike në trupin tonë. Edhe sikur...

20 Rregulla që të Gjithë Anëtarët e Familjes Mbretërore i Ndjekin që në Lindje

Çdo familje ndjek tradita. Ata mund të duken qesharake dhe të çuditshme për të huajt, por kanë kuptim të thellë për familjen. Është edhe...

Psikologët Gjetën 10 Metoda Flirtimi që e Bëjnë të Parezistueshëm Këdo që i Zbaton

Gjithkush që është endur ndonjëherë në botën e takimit e di se ka shumë rreziqe të fshehura. Të tërheqësh dikë që ju pëlqen gjithashtu...

Pse Kaq Shumë Gra që Duan ta Kalojnë Jetën me Meshkujt të Moshuar…

Me sa duket ka mjaft gra që duan të kalojnë jetën e tyre me meshkuj më të moshuar. Ekziston edhe një term i veçantë i...

10 Gjëra që ju Ndihmojnë të Kontrolloni Zemërimin Përpara se të “Shpërtheni”…

Zemërimi është një emocion i natyrshëm dhe ndonjëherë i dobishëm që pasqyron gjendjen tonë të brendshme. Kjo na ndihmon të identifikojmë instinktivisht dhe t'u...

Kjo Shkollë Spanjolle u Mëson Djemve Punë Shtëpie, dhe Nismën po e Vlerësojnë të...

Hekurosja, qepja dhe gatimi janë detyra themelore që shumica e njerëzve i mësojnë në shtëpi. Por është krejtësisht e ndryshme kur një shkollë e...

11 Shenjat që Tregojnë Nëse ju ka Ikur Rinia Apo Jo…

Në një moment të caktuar, papritmas kuptojmë se ne dhe njerëzit me të cilët jemi rritur (megjithëse duken shumë të rinj) jemi tashmë 30,...

Shkencëtarët Zbuluan se Fëmijët Marrin Shumicën e Gjeneve Prej Gjyshes nga Ana e Nënës

Gjyshet tona nga nëna janë unike në atë që kanë një lidhje të veçantë me ne, nipërit e mbesat e tyre. Ata luajnë një...

Studimi Zbulon se Niveli i Vetmisë Varet nga Niveli i Vlerave Morale Tuaja

Shumica prej nesh mund të ketë rreth 50 miq - ata janë njerëz që dëshironi të ftoni në një ngjarje personale si një martesë,...

Qëndro me ne

49,519FansaPëlqeje
2,749NdjekësitNdjek
315AbonentëAbonohu