13 Blerje që Duken si Shpërdorim i Parave, Por në Fakt, Kursejnë Shumë

Në ndjekje të ekonomisë, ne shpesh bëjmë blerje të nxituara, të cilat vetëm në pamje të parë na sjellin përfitime, por në planin afatgjatë...

12 Gjëra që Nuk ju Lejojnë të Ndiheni Rehat as në Shtëpinë Tuaj

Shtëpia duhet të jetë një vend ku ne gjithmonë ndihemi rehat. Por ndodh që detajet e vogla të brendshme, ruajtja e pahijshme e gjërave dhe...

12 Gjëra të Vogla që i Bëjnë Riparimet e Shtrenjta të Duken si të...

Gjithkush që ka pasur një shans për të kaluar provën e riparimit është i njohur me ndjenjën e gëzimit të pakufishëm pas përfundimit të...

12 Gjëra të Bukura që po Harrohen, Por Mbeten Simbolet e Rinisë Sonë

Në një përpjekje për të ndjekur trendet më të fundit të modës, rrallë mendojmë se sa e shpejtë është e gjitha dhe që edhe...

10 Veshje për Pamje të Bukur dhe Shumë Tërheqëse

Një sondazh i kryer zbuloi artikuj që djemve u duken më tërheqëse tek gratë. Nga fustani i vogël i zi klasik, një bluzë me supe...

16 Gjëra të Vogla që na Japin Moshë më Tepër Sesa Kemi, edhe Nëse...

Një nga funksionet më të rëndësishme të grimit dhe rrobave është të fshehni të metat dhe të theksoni pikat e forta. Por shumë shpesh, kur...

10 Rregullat Bazë të Veshjes Skandinave që u ka Ardhur Koha t’i Imitoni

Stili skandinav nuk e humbet popullaritetin e tij, por vetëm pushton gjithnjë e më shumë zona: së pari kemi dëgjuar për hygge, pastaj kemi...

30 Veçori të Jetës në Monako, Vendit të VIP-ave, Milionerëve, ku Çdo Hap Kushton...

Deti, makinat sportive, jahtet, palmat - këto kanë shumë kuptim kur përmendet fjala "Monako". Ky vend mund të quhet në mënyrë të sigurt një...

16 Gjëra nga e Kaluara që nuk Duhet t’i Hidhni, edhe Nëse ju Kruhen...

Shumë prej nesh e kanë zakon të mos i hedhin gjërat e vjetra, qofshin rroba, pjata apo edhe orendi. Xhinset moderne të mëparshme ruhen në...

10 Arsye Pse Kultura Tajlandeze është po aq Larg nga e Jona sa Qielli...

Vendet e tjera janë si planetë të huaj: ju kurrë nuk e dini se çfarë ju pret. Një pushim i shkurtër me një qëndrim në...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

478 POSTIME0 KOMENTET
197 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
887 POSTIME0 KOMENTET