Shkencëtarët Zbuluan se Çfarë Ndodh në Trurin e Atyre që Ankohen Tërë Kohës!

Neuroplasticiteti: E mira dhe e keqja Truri i njeriut është jashtëzakonisht i lakueshëm. Atij mund t’i jepet formë sikur një topi plasteline, megjithëse duhet pak...

Një Grua e Mençur Dallon nga një Grua Inteligjente! Këto Detaje Bëjnë Diferencën…

Mund të duken e njëjta gjë, të bukura e të zgjuara por në fakt ndryshojnë. Këto detaje bëjnë diferencën. Një grup psikologësh hasën 8 dallime...

12 Shenja që Tregojnë se Jeni Më Inteligjent Nga sa Mendoni!

Dyshoni për inteligjencën tuaj? Ja 12 shenja që tregojnë nëse vërtet jeni inteligjent. Minimalisht dy prej tyre do i gjeni te vetja juaj… Merrni mësime...

Më në Fund! Një Listë Përfundimtare se Çfarë Bëjnë ato Tastet nga F1 –...

Ndaloni së pyeturi veten. Ne kemi përgjigjen... A nuk keni menduar gjithmonë se çfarë bëjnë ato tastet e vegjël në majë të tastierës suaj? Ju...

Ja sa Zgjat “Pushimi i Drekës” në Vende të Ndryshme të Botës (Spanjollët Janë...

Ne, e lexojmë këtë dhe qajmë: Punëtorët në këto vende marrin dy deri në tre herë më shumë kohë për pushimet e drekës. Ja...

Sapo Mori Nobelin, Kamy i Shkroi një Letër Spektakolare Njeriut që Kishte 30 Vjet...

Të pakta janë gjërat që ia ngrohin zemrën njeriut më shumë sesa dëshmimi i mënyrës sesi një qënie njerëzore shpreh mirënjohjejen dhe respektin më...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu