“Është Fat i Rrallë!”/ 11 Mësuesit më të Pazakontë të Botës që Lusni Fatin...

Të gjithë ne kemi një mësues të preferuar që e kujtojmë nga ditët tona të shkollës ose të universitetit, dhe pothuajse të gjithë mund...

“Meshkujt i Vërejnë Fshehtas”/ 7 Detaje të Imta që Femrave s’u Shkon Mendja që...

Egziston një bindje se burrat nuk i kushtojnë vëmendje detajeve të vogla dhe që shohin vetëm gjërat sipërfaqësore. Fakti është se ata zakonisht vërejnë disa...

Ja sa Zgjat “Leja e Lindjes” në Vende të Ndryshme të Botës (Gratë Kroate...

Psikologët dhe pediatrit gjithmonë thonë se është me të vërtetë e rëndësishme që prindërit të komunikojnë me të sapolindurit e tyre dhe të shpenzojnë...

Brilante!!! Profesori ngeli gjithë klasën për ta vërtetuar, dhe rezultoi eksperimenti më i mirë...

Një profesor ekonomie në Texas Tech tha se nuk kishte ngelur asnjëherë, as edhe një student të vetëm, por një herë kishte ngelur një...

Shkencëtarët Zbuluan se Çfarë Ndodh në Trurin e Atyre që Ankohen Tërë Kohës!

Neuroplasticiteti: E mira dhe e keqja Truri i njeriut është jashtëzakonisht i lakueshëm. Atij mund t’i jepet formë sikur një topi plasteline, megjithëse duhet pak...

Një Grua e Mençur Dallon nga një Grua Inteligjente! Këto Detaje Bëjnë Diferencën…

Mund të duken e njëjta gjë, të bukura e të zgjuara por në fakt ndryshojnë. Këto detaje bëjnë diferencën. Një grup psikologësh hasën 8 dallime...

12 Shenja që Tregojnë se Jeni Më Inteligjent Nga sa Mendoni!

Dyshoni për inteligjencën tuaj? Ja 12 shenja që tregojnë nëse vërtet jeni inteligjent. Minimalisht dy prej tyre do i gjeni te vetja juaj… Merrni mësime...

Më në Fund! Një Listë Përfundimtare se Çfarë Bëjnë ato Tastet nga F1 –...

Ndaloni së pyeturi veten. Ne kemi përgjigjen... A nuk keni menduar gjithmonë se çfarë bëjnë ato tastet e vegjël në majë të tastierës suaj? Ju...

Ja sa Zgjat “Pushimi i Drekës” në Vende të Ndryshme të Botës (Spanjollët Janë...

Ne, e lexojmë këtë dhe qajmë: Punëtorët në këto vende marrin dy deri në tre herë më shumë kohë për pushimet e drekës. Ja...

Sapo Mori Nobelin, Kamy i Shkroi një Letër Spektakolare Njeriut që Kishte 30 Vjet...

Të pakta janë gjërat që ia ngrohin zemrën njeriut më shumë sesa dëshmimi i mënyrës sesi një qënie njerëzore shpreh mirënjohjejen dhe respektin më...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

478 POSTIME0 KOMENTET
197 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
887 POSTIME0 KOMENTET