Më Zbavit t’u Buzëqesh Njerëzve që Nuk u Pëlqej

Askush nuk  pëlqen të ndeshë në njerëz të pasjellshëm, por për fat të keq kjo ndonjëherë ndodh me të gjithë ne. Nuk ka asnjë mënyrë...

Makiaveli: “Pse njerëzit e mirë e të drejtë nuk “çajnë” përpara në jetë”…

Makiavelli ishte një mendues politik fiorentin i shekullit të gjashtëmbëdhjetë me këshilla të dobishme për njerëzit e mirë të cilët nuk shkojnë shumë larg. Mendimet...

10 Gjërat që Ndodhin Kur Prindërit Qëndrojnë Sëbashku Vetëm “Për Hir të Fëmijëve”…

Edhe martesa më e fortë mund të përçahet: sipas statistikave, 1 në 4 çifte ka të ngjarë të të divorcohen. Por gjërat mund të...

10 Gjëra në Garderobën Tuaj që Nuk Duhet t’i Vishni në Punë

Kontakti i parë është gjithmonë ai vizual. Duam apo nuk duam, ne vlerësohemi, nga veshjet tona, dhe për këtë arsye nuk duhet të nënvlerësojmë rëndësinë...

11 Rregulla të Sjelljes Etike që Shumica e Njerëzve as Nuk e Dinë që...

Shumë njerëz e lidhin fjalën "etikë" me restorante të shtrenjta dhe ngjarje shoqërore. Por respektimi i rregullave të sjelljes së mirë nuk do të...

Pse Vajzat e Sjellshme Nuk Përparojnë në Karrierë as në Jetë

E dije që edhe pas kaq shumë vitesh progresi mbi të drejtat e grave, prapseprapë gratë fitojnë më pak se burrat? Ato gjithashtu i kanë...

Pse njerëzit pyesin njëqind vetë dhe në fund bëjnë siç dinë vetë…

Çfarë ka për mua? Një zhytje e thellë në botën e madhe të asaj që quhet zhurmë, ose gabimi rastësor njerëzor. I keni dëgjuar njerëzit...

Një Eksperte Zbuloi 7 Mënyra për të Lënë Një Përshtypje të Parë që Nuk...

Një përshtypje e parë, siç sugjerojnë psikologët, është afatgjatë. Dhe pjesa më befasuese është se ka shumë pak lidhje me atë se sa person...

21 Rregulla të Qetësimit të Mendjes nga Mjeshtri Budist

Miyamoto Masashi ishte një mjeshtër dhe shpatar japonez budist. Ai është autori i librit “Libri i pesë unazave”, i cili studiohet për filozofinë dhe mençurinë...

5 Hajdutët e Lumturisë, dhe si të Shpëtoni nga Kurthi i Tyre

Kultura moderne duket e fiksuar me gjetjen e fijeve të sakta për arritjen dhe ruajtjen e lumturisë. Bindja se njerëzit duhet të punojnë fort...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

468 POSTIME0 KOMENTET
197 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1247 POSTIME0 KOMENTET