Nëse Njerëzit po të Largohen Papritur, Kontrollo Nëse ke Bërë Këto 4 Gabime

“Sjellja është pasqyra në të cilën të gjithë tregojnë imazhin e tyre”. – Johann Wolfgang von Goethe Ne të gjithë shfaqim një ose më shumë...

Kjo letër është për ty, që shumë shpesh mendon se nuk je në lartësinë...

E dashur “vetja ime”, po të shkruaj, sepse e kisha të nevojshme të të thoja kaq shumë gjëra. E di që jeta nuk ka qenë...

8 Rregullat e Artit të Joshjes që Ndezin Dëshirën e Çdokujt të Hedhë Hapin...

Të gjithë kemi një dëshirë të brendshme për t’u shkëputur, për të dalë nga rutina jonë e mërzitshme dhe për t’u hedhur në një...

10 Gjëra që i Mësova nga 2020-ta…

Shëndeti i trupit dhe liria e mendjes janë gjëja më e çmuar. Çdo veprim dhe vendim i individit ka efekte në të gjithë komunitetin dhe...

Pse disa njerëz shkojnë me qejf në punë dhe të tjerë mezi presin orën...

Pse disa njerëz gëzojnë një ekzistencë të lumtur dhe kreative, ndërsa të tjerë duket se e gjejnë veten duke ecur në një rrugë të...

5 Gjërat që Gratë Mund t’i Bëjnë që Burrat i Vlerësojnë

Magnetizmi femëror ka qenë subjekt i shumë artikujve, filmave dhe programeve trajnuese. Por gjithsesi i reziston karakterizimit. Nuk është diçka që duhet të matet...

6 Shtyllat që Mbajnë në Këmbë Vetvlerësimin Tonë

Vetëvlerësimi nuk ka qenë kurrë një koncept më i rëndësishëm dhe i debatuar sesa sot. Ekzistojnë një mori përcaktimesh dhe udhëzues të shpejtë për të...

10 Gjëra të Përditshme që ju Harxhojnë Energjitë dhe si t’i Shmangni Ato

Rruga për të ndryshuar botën fillon me ndryshimin e vetes. E për të ndryshuar veten, përveç dëshirës së madhe duhet vullnet, forcë, dhe energji. Na...

Si ta Nisni Mësimin e Gjuhës Angleze Mbarë, pa u Dorëzuar në Mes të...

Anglishtja është gjuha më e folur në botë. Në vitin 2020, flitet nga 1,268,000,000 njerëz. Në të njëjtën kohë, folësit vendas përbëjnë vetëm një...

Si ta Shohësh Botën me Sytë e Një Ekonomisteje

Sa herë ke rënkuar ose je trishtuar për mënyrën se si faturat tuaja të blerjeve po bëhen më të shtrenjta? Ose si mund të...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

480 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
991 POSTIME0 KOMENTET