Vendet që Duhet të Vizitoni ku Natyra “ka Dalë Jashtë Kontrolli” me Peizazhet

Nëse mendoni se keni parë gjithçka dhe keni vizituar të gjitha vendet më të mëdha në planetin tonë, kemi një surprizë për ju! Këtu...

Viti 12 Javësh, Metoda e Re që po u Ndryshon Jetën për Mirë Njerëzve

Siç pati thënë njëherë Thomas Edison: "Nëse do t'i bënim të gjitha gjërat që jemi të aftë për t'i bërë, padyshim do ta befasonim...

“Çdo njeri mund të bëhet budalla 5 minuta në ditë. Urtësia konsiston në…”/Thëniet më...

Dale Carnegie ishte shumë gjëra ... shkrimtar, gazetar, psikolog, edukator. Ai besoi se nuk ka njerëz të këqij në botë, vetëm se ekzistojnë rrethana...

6 Këshilla për të Mos Rritur Fëmijë Frikacakë Duke u Zhvilluar Trurin

Rritini fëmijët në mënyrë që t’i përballojnë me trurin e tyre vështirësitë e jetës. Pak kush prej nesh do të preferonte qëndronte mbi njërën këmbë...

Pse Disa Njerëz Nuk e Duan Veten e Tyre…

Ekziston një pyetje veçanërisht e spikatur që duhet të bëjmë për të matur nivelet tona të mirëqenies emocionale: a mendoni përgjithësisht se keni të...

Unë Kam 3 Vite që Punoj në Gjermani, dhe ja Çfarë Kanë Kuptuar Saktë...

Ajo çfarë gjermanët kanë kuptuar më mirë se të tjerët në lidhje me punën është kjo: të jesh produktiv kërkon më shumë sesa disiplinë...

5 Arsye Pse Fëmijët e Sotëm po Bëhen Kaq të Pasjellshëm

Fëmijët janë një bekim, por ka raste kur ata vërtetë i ngacmojnë nervat tuaja, veçanërisht kur ata veprojnë si të pasjellshëm. Emma Jenner, ylli...

21 Thënie për t’i Bërë Emocionet të Punojnë për Ju, e jo Kundër Jush…

Si krijesa njerëzore, ne jemi qënie emocionale. Emocionet tona ndikojnë thellësisht tek vendimet tona, karrierën që ne ndjekim, filmat dhe muzikën që pëlqejmë. Emocionet...

10 Arsye Përse Kushërinjtë Janë Shokët Tanë më të Mirë

Pothuajse të gjithë kanë një lloj kushëriri në jetën e tyre, pavarësisht nëse ata janë kushërinj të parë apo i një brezi pak më...

Nëse ajo nuk është prioriteti yt, të lutem, mos u bëj pengesë që ajo...

Nëse ajo nuk është zgjedhja juaj e parë, ju lutemi, mos ia humbni kohën. Në fakt, mos i humb jetën e saj. Mos e...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

471 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1183 POSTIME0 KOMENTET