“A ka kuptim t’i bësh nder dikujt që tregohet mosmirënjohës?”, pyeti studenti… Mori Përgjigjen...

Pse disa njerëz janë më me fat se sa disa të tjerë? Kushedi sa herë e keni pyetur veten, por kjo është tema e diskutimit...

“Kush ka gruan e hijshme duhet të ketë më shumë se dy…”/ Thëniet më...

Koleksionit tonë të thënieve nga popujt e ndryshëm të botës nuk kishte sesi t'i mungonte Skocia. Për kënaqësinë e lexuesve tanë, kemi përzgjedhur thëniet më...

“Nuk duroj më!”, tha gruaja, doli nga shtëpia dhe la burrin me 3 fëmijë,...

Unë dhe gruaja ime kemi patur zënka të shpeshta kohët e fundit. U lodha nga puna një ditë dhe ajo që dëshiroja të bëja ishte...

“Burrin apo fëmijët, kë do më shumë?”, e pyeti profesori… Ajo shpërtheu në lot...

Një ditë, gjatë një leksioni psikologjie për studentët e masterit, profesori i tha klasës: "Le të luajmë një lojë!" Pastaj kërkoi një vullnetar... Një grua me emrin...

“I thanë gomarit: “Do të çojmë në parajsë!”. Ai pyeti: A ka atje…”/Thëniet më...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi vendosur të publikojmë një koleksion të zgjedhur të thënieve kroate. I thanë gomarit: “Do të çojmë në parajsë!”. Ai...

Përse Fëmijët Holandezë Janë Kaq të Dëgjueshëm, të Qetë e të Lumtur…

Mënyra e prindërimit të hollandezëve nuk është ndonjë mënyrë e jashtëzakonshme, por duket se funksionon mjaft mirë. Edhe studiuesit kanë vërtetuar se fëmijët hollandezë...

7 Këshillat e një Nënë Dembele që Prindërit në Mbarë Botën i Janë Mirënjohës

Anna Bykova është një mama dembele. Dhe nuk ka turp ta pranoje këtë. Për më tepër, psikologia dhe autorja e disa prej librave më...

“Gruaja jote nuk pastron aspak!”, u ankua e ëma… I biri e qetësoi nënën...

Shpesh vjehrrat janë apo ndjehen në konkurrencë me nuset e tyre. Protagonistët janë Clint dhe Mel, një çift i ri me 3 fëmijë, të...

Nëse Kërkon Mënyrën Perfekte Për t’u Hakmarrë Ndaj Atyre që të Lëndojnë, Kjo është...

Dëshira për t’u hakmarrë është e natyrshme, sado që ta bindim veten se nuk jemi tipa hakmarrës. Mirëpo shpesh ne gabohemi në mënyrat që zgjedhim...

Psikologët e Harvardit: Prindërit që Rrisin Fëmijë të Sjellshëm Bëjnë Këto 5 Gjëra …

Prindërit janë të ngarkuar me detyrën e vështirë të rritjes së fëmijëve të vegjël. Këta njerëz të vegjël mësojnë të gjitha llojet e gjërave...

Qëndro me ne

57,619FansaPëlqeje
3,042NdjekësitNdjek
1,300AbonentëAbonohu