Ato që Kanë Patur një Fëmijëri të Vështirë Kanë 5 Avantazhe Ndaj të Tjerëve

Ideja e një “fëmijërie të vështirë” perceptohet nga njerëzit si diçka e tmerrshme. Shumica e psikologëve i kushtojnë vëmendje vetëm pasojave negative të një...

7 Këshilla të Arta Kur Komunikoni me Njerëz të Vështirë

Kundërshtitë janë një pjesë e pashmangshme e jetës sonë, dhe nganjëherë ne duhet të përballemi me kundërshtues me të vërtetë kokëfortë. Kjo është arsyeja...

8 Sjelljet e Prindërve që e Vënë në Rrezik të Ardhmen e Fëmijës së...

Prindërit e përgjegjshëm do të bënin gjithçka për të rritur një fëmijë të lumtur dhe të suksesshëm, por ndonjëherë ata dështojnë. Gabimet e prindërve mund...

Pse Vajzat e Mira Lidhen me Djem të ‘Këqij’…

Ka shumë gra që vrapojnë drejt burrave për të cilët nënat e tyre gjithmonë i paralajmëruan t'u qëndronin larg. Duket se natyra i merr përsipër...

7 Situata Kur Duhet të Bëhemi të Ashpër për të Patur një Familje të...

Sipas shkencëtarëve, marrëdhëniet që nuk kanë kujdes, kompromis dhe dashuri në to vështirë se mund të quhen të shëndetshme. Megjithatë, këto karakteristika nuk janë...

10 Sjelljet e Prindërve që u Mungon Takti, dhe Dëmtojnë Jetët e Fëmijëve, pa...

Psikologët dhe specialistët e sjelljes së fëmijëve mund të na ndihmojnë të bëjmë dallimin mes fëmijëve mosmirënjohës dhe atyre që kanë vuajtur ndikim e...

10 Gjërat që Fëmijët Duhet të Mësojnë t’i Bëjnë Vetë Përpara se të Bëhen...

Sipas disa psikologëve, vitet e adoleshencës fillojnë kur një fëmijë është nga 9 vjeç në 13 vjeç dhe është një periudhë kalimi nga prindërit...

Shkencëtarët e Gjetën Metodën, Ja si ta Bësh Dikë të Dashurohet Kokë e Këmbë...

Kjo është një nga pyetjet më të rëndësishme kur flitet për lidhjet romantike. Një numër i madh studimesh që janë kryer, provojnë se ne në...

Rezulton se ka një Ngjyrë të Përsosur për Secilën Dhomë të Shtëpisë Tuaj, Sipas...

Ngjyra e dhomës ku jeni ulur mund të ndikojë në mënyrën se si ndiheni, sipas psikologjisë. Ndërsa e kuqja mund t'ju ndihmojë të përqendroheni, bluja...

9 Këshilla Psikologjike që të Japin Zgjidhjen e Thjeshtë në Çdo Situatë

Ekziston një arsye pse autorët e letërsisë klasike i kushtojnë kaq shumë vëmendje lëvizjeve të vetullave dhe qerpikëve të personazheve të tyre. Studiuesit modernë...

Qëndro me ne

70,738FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu