Pse Fëmijët Sillet më Keq me Nënat e Tyre se me Këdo Tjetër

Fëmija juaj është mjaft i dëgjueshëm me babin e tyre, gjyshen kur kujdeset për ta, në sheshin e lojërave, ose kudo tjetër, por në...

Studimi: Personat Egoistë Mezi Presin ta Shfrytëzojnë Mirësinë e të Tjerëve

Shkenca që qëndron pas sjelljes egoiste është zbuluar dhe është mjaft shqetësuese. Të gjithë duan të përparojnë, por mënyra si ne e bëjmë këtë dhe...

Nëse Nuk Doni të Rrisni Fëmijë Dështakë, Këto 9 Gjëra Mos ua Thoni Kurrë…

Ekspertët paralajmërojnë se këto fraza të zakonshme mund të dëmtojnë fëmijët tuaj. Ndërsa rritesha, babai im do të tregonte gjithmonë historinë se si në ditët...

Psikologët Zbuluan 10 Shenjat e Sigurta se po Martoheni me Personin e Duhur

Mund të jetë e vështirë për të gjetur dashurinë e vërtetë. Por pasi të gjendet, vetë jeta bëhet më e lehtë - shpresojmë. Mund të...

Psikologët Zbuluan 7 Sjelljet e Personave që Duan të na Shfrytëzojnë…

A e keni gjetur veten ndonjëherë në një situatë kur keni blerë atë palën e njëqindtë të këpucëve të cilat nuk ju nevojiteshin? Epo, kjo...

“Kam qenë një burrë me fat në jetë; asgjë nuk më doli …”/ Thëniet...

“Ekzistojnë dy mënyra për të qënë i lumtur në këtë jetë; një është të bëhesh idiot dhe tjetra serioz.” “Çdo njeri që zgjohet dhe sillet...

11 Shenjat që Mami është Shoqja Jote më eMirë në Botë dhe Asgjë Nuk...

Një burim i pashtershëm mbështetjeje, respekti dhe mirësjelljeje, shumë e durueshme dhe plot dashuri. Lidhja nënë-fëmijëve është më shumë sesa një lidhje gjenetike. Të qënit...

10 Gabimet e Prindërve të Divorcuar që Dëmtojnë Jetët e Fëmijëve të Tyre…

Disa martesa në botë mbarojnë aq shpesh sa që ekziston edhe një Rekord Guinness për shkallën më të lartë të divorcit. Dhe i përket...

Një Grua e Fortë nuk Lutet, Ajo Largohet në Momentin që Ndjehet e Tepërt

E di që çdo grua e ka gjetur veten në skenarin e mëposhtëm të takimit me një burrë në një moment të jetës së...

Pse Fëmijët u Besojnë të Panjohurve edhe Kur e Dinë që Nuk Duhet…

Në verën e vitit 2019, ekipi i kërkimit "Lisa Alert" (një organizatë e ngjashme me Amber Alert) bëri një eksperiment tjetër shoqëror në Saratov,...

Qëndro me ne

69,180FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu