“Mendimin e shëndoshë e gjejmë vetëm tek ata që janë në një mendje me…”/...

Vetë ata që gjejnë forcën të dalin përtej vetes, përtej egos, përtej zemërimit, përtej të drejtës e të gabuarës, do të jenë kalorësit e...

“Për t’u bindur që qielli është kudo i kaltër, nuk është nevoja t’i biesh...

Të gjithëve na pëlqen të japim këshilla, kjo vjen sepse u duam të mirën e njerëzve duke e menduar veten tonë në po të...

“Gjumi të mos i mbyllë sytë e tu përpara se t’i kesh bërë vetes...

Këshillat i japim me kovë dhe i marrim me pika, ose, kur këshilla është e mirë nuk ka rëndësi kush e ka thënë. Vlerat e...

“Ai që flet me ty për të metat e të tjerëve, do të flasë...

Një buqetë të bukura me thënie të mençura universale prej popujve e kulturave të ndryshme e kemi sjellë sot për lexuesit tanë. Të bindur se...

“Politika është arti i brishtë i marrjes së votave nga të skamurit me financimin...

Politika është arti i brishtë i marrjes së votave nga të skamurit me financimin e të kamurëve duke u premtuar mbrotje nga njëri-tjetri. Edhe në...

“Bekuar qoftë ai të cilit i thua një fjalë dhe nënkupton dhjetë, e mjerë...

Në urtësinë e mbledhur nga popujt në koleksionin tonë gjenden edhe ato të popullit rumun. Për kënaqësinë tuaj kemi sjellë disa nga thëniet më të...

Mosha Jote dhe e Partnerit Tënd Thonë Shumë për Lidhjen Tuaj, Studimi Gjeti Kufirin

Disa njerëz thonë se mosha është vetëm një numër kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet. Megjithatë, shoqëria duket se beson se duhet të ketë...

“Nuk ka pasuri si mendja, mjerim si injoranca, trashëgimi si kultura dhe mik më...

Kësaj here, për kënaqësinë e ndjekësve tanë, kemi përzgjedhur një koleksion thëniesh orientale. Një mençuri e thellë e cila vjen nga zemra e shekujve. Në...

“Po qe se do të bëhesh gjykatës ndërmjet dy miqve, do të mbetesh pa…”/...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë sot kemi sjellë një koleksion me thënie orientale. Ne i lexojmë të gjitha ato që shkruani ndaj si gjithnjë presim...

“Mundesh lehtë ta bindësh njeriun që s’di; mundesh edhe më lehtë të bindësh njeriun...

Thëniet janë latine e kanë shtrirë jehonën e mençurisë së tyre ndër shkekuj duke lënë dëshminë për njerëzimin se ato e kanë kaluar testin...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

471 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
1183 POSTIME0 KOMENTET