“Rinia është një gabim; burrëria një luftë; pleqëria një…”/ Thëniet më të Bukura të...

Benjamin Disraeli, (21 dhjetor 1804 - 19 prill 1881) ishte një burrë shteti britanik dhe politikan konservator që shërbeu dy herë si Kryeministër i...

“Sytë i besojnë vetëm vetes; veshët u besojnë njerëzve të …”/ Thëniet më të...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përgatitur këtë koleksion të thënieve të popullit austriak. Një vend dhe një popull i cili ruan kulturën e...

“Ai që ekspozon shumë shpesh gruan dhe kuletën është në rrezik që t’i…”/ Thëniet...

Benjamin Franklin përfaqëson suksesin amerikan: nga djali i një sapunbërësi, me punë të madhe, e të pavarur ai e ngriti veten në lartësinë e...

“Mënyra më efikase për t’u bërë i famshëm është ta bësh botën…”/ Thënie për...

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përmbledhur një koleksion me thënie mbi famën dhe nderin. Mendojmë se janë dy vlera tejet të rëndësishmë për...

“Nxënësit nuk mësojnë lëndën, por karakterin e mësuesit!”/ Thëniet më të Bukura për Mësuesit

"Nxënësit nuk mësojnë lëndën por karakterin e mësuesit!" - Joseph Campbell "Nëse mund ta lexosh këtë, falendero një mësues" - (Letër ngjitëse e federatës së...

“Kurrë mos u marto me një mashkull, që nuk respekton nënën e vet!”/ Thënie...

Thëniet e njerëzve të shquar, por edhe ato anonime, janë perla frymëzimi që do t’ju duhen për të qenë më pozitivë me veten dhe...

“Njeriu që nuk lexon libra nuk ka kurrfarë përparësie krahasuar me njeriun që nuk...

Ne mendojmë gabimisht se liria fshihet tek kutia, brenda televizionit, në fakt, liria nuk gjendet tek kutia, por tek libraria. Na duhen më pak stacione...

“Nëse ke humbur ndonjë gjë, mendo sikur ia ke dhënë ndonjë të…”/ Thëniet më...

Thëniet janë stolia e të folurit, por ato janë gjithashtu kënaqësi e dëgjuesit dhe e lexuesit. Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi sjellë këtë koleksion...

“Kur të gjithë të tjerët po humbasin kokën, është e rëndësishme të ruani…”/Thëniet më...

Marie Antoinette ishte mbretëresha e fundit përpara Revolucionit Francez. Emri i saj lidhet me shumë episode të rëndësishme historike të asaj periudhe. Për lexuesit tanë...

Fitoi Miliardat me Anë të Facebook, Ja Thëniet me të Cilat Ai Hyri në...

Ky djalosh e braktisi manastirin në të cilin kishte vendosur që të kryente rrugëtimin e tij shpirtëror dhe ta jetonte jetën si një murg. Falë...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

480 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
991 POSTIME0 KOMENTET