“Më pëlqen kur një vajzë e di se si duket dhe vishet për t’i...

Sot kemi një koleksion të jashtëzakonshëm të Zac Efron për lexuesit tanë! Zac Efron është një nga fytyrat më të njohura në Hollywood për momentin....

“Vetëm ai që është i aftë për një takim të vërtetë me tjetrin, është...

Pierre Hadot ishte një filozof dhe historian francez i filozofisë i specializuar në filozofinë antike, veçanërisht neoplatonizmin. Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi sjellë një...

“Është kaq e lehtë për një grua të bëhet ajo që burri që do...

Edith Wharton ishte një romanciere, shkrimtare dhe stiliste amerikane. Wharton u bazua në njohuritë e brendshme të saj për "aristokracinë" e klasës së lartë të...

“Kur një njeri lajthit mund ta vëre re cilido, kur ai gënjen, këtë nuk...

Epoka dhe kohërat në të cilat jetojmë kanë marrë një emërtesë apo përcaktim shkencor, e quajnë "post-truth". Me këtë po kërkohet të përcillet ideja...

“Ekzistojnë tre lloje kompanish: ato që i bëjnë gjërat të ndodhin; ato që i...

Philip Kotler (lindur më 27 maj 1931) është një autor marketingu, konsulent dhe profesor amerikan. Ai është i njohur për popullarizimin e përkufizimit të marketingut...

“Rinia është një gabim; burrëria një luftë; pleqëria një…”/ Thëniet më të Bukura të...

Benjamin Disraeli, (21 dhjetor 1804 - 19 prill 1881) ishte një burrë shteti britanik dhe politikan konservator që shërbeu dy herë si Kryeministër i...

“Shumica e njerëzve u ngjajnë pallateve të mëdha të shkreta: pronari zë vetëm disa…”/...

François Charles Mauriac ishte një romancier, dramaturg, kritik, poet dhe gazetar francez, anëtar i Akademisë Franceze. 1933 dhe laureat i Çmimit Nobel në Letërsi...

“Njerëzit më ftojnë në darkë jo sepse di të gatuaj, por sepse më pëlqen...

Carol Creighton Burnett (lindur më 26 prill 1933) është një aktore, komike, këngëtare dhe shkrimtare amerikane. Ajo ka arritur sukses në skenë, televizion dhe film...

“Shumë njerëz shpenzojnë paratë që nuk i kanë, për të blerë gjëra që nuk...

Will Smith ka një histori suksesi që çdokush do ta kishte zili. Ai është një nga artistët e paktë që ka pasur sukses të madh...

“Një herë gjyshi më tha se kishte dy lloje njerëzish; ata që bëjnë punën...

Indira Gandhi ishte një politikane indiane, e cila shërbeu si kryeministre e Indisë për rreth 15 vjet në dy periudha dhe konsiderohet gjerësisht si...

Qëndro me ne

75,233FansaPëlqeje
3,233NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Autorët

480 POSTIME0 KOMENTET
198 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
7 POSTIME0 KOMENTET
991 POSTIME0 KOMENTET