12 Veshjet Bazë që ta Hiqni Njëherë e Mirë Atë Merakun “Çfarë Duhet të Vesh…”

©shutterstock

Pasja e një numri të madh zgjedhjesh në garderobën tuaj çdo ditë mund të jetë zhgënjyese. Nuk është rastësi që disa nga njerëzit më të suksesshëm në botë zgjedhin të veshin të njëjtën veshje çdo ditë.

Kur bëhet fjalë për veshjen e tij, edhe stilisti i famshëm i modës Michael Kors pëlqen të qëndrojë në një “uniformë”, siç tha një herë në një intervistë.

Ne kemi menduar për disa veshje minimale, por megjithatë në modë që do të zgjidhin problemin tuaj të përditshëm me veshjet. Largimi nga shtëpia do të jetë një kënaqësi nga tani e tutje.

©Depositphotos.com

Xhinse të ngushta

Xhinset e ngushta janë bërë një pjesë klasike e modës. Ato janë të hijshme, të rehatshme nëse zgjidhen saktë dhe mund të gjenden në një gamë të gjerë çmimesh dhe ngjyrash. Mund t’i kombinoni lehtësisht me çdo bluzë dhe atlete ose të shtoni një xhaketë sportive dhe taka dhe automatikisht të krijoni një pamje elegante dhe shik për një natë.

Xhinset e ngushta gjithmonë do të rrisin besimin tonë duke na bërë të dukemi të mrekullueshëm! Zgjidhni të vishni këmishën tuaj të futur në xhinse për të qenë më me stil.

Fustan i vogël i zi

© EVERETT COLLECTION / EAST NEWS, © EVERETT COLLECTION / EAST NEWS

Kjo pjesë e përjetshme mund të vishet fjalë për fjalë në çdo kohë, në çdo vend, me sandale ose taka të larta. Mund ta gjeni në shumë materiale të ndryshme, nga pambuku në mëndafsh, madje edhe prej lëkure, me detaje me dantella ose thjesht një stil bodycon për të nxjerrë në pah llojin tuaj të trupit, si Kate Hudson dhe America Ferrera.

Pavarësisht nëse është një kafe në mëngjes apo një natë vajzash, një fustan i vogël i zi ishte, është dhe do të jetë gjithmonë zgjedhja numër një e lehtë për tu vendosur kur dilni nga shtëpia.

Këmishë e bardhë

© East News, © JGM, PacificCoastNews.com / East News

E thjeshtë, një këmishë e bardhë është shpëtimtari juaj në çdo situatë veshjeje. Mund ta kombinoni me xhinse, pantallona, apo fund, çdo lloj këpuce dhe bizhuteri. Visheni atë nën një pulovër me pantallona për të krijuar një pamje më të sofistikuar ose me taka të larta dhe pantallona të shkurtra siç bëri Alexa Chung.

Këmisha të bardha minimale mund të gjenden në çdo dyqan rrobash dhe çdo grua mund të përballojë të ketë të paktën në një veshje të saj. Zgjidhni një material të thjeshtë si pambuku që të përshtatet në çdo skenar të modës. Një fund, një këmishë e bardhë dhe taka të larta, siç ka veshur Jennifer Lawrence, krijojnë pamjen perfekte.

Xhaketë xhins

© 0000173 / Reporter / East News, © MEGA / East News

Kur bëhet fjalë për xhaketat, një xhaketë xhins do të jetë gjithmonë miku juaj besnik për një stil të rastësishëm. Zgjidhni një ngjyrë xhinse klasike dhe përzieni atë me çdo nuancë që dëshironi. Visheni atë në çdo kohë të ditës, gjatë pranverës ose vjeshtës, me pantallona dhe një këmishë.

Kombinojeni atë me një kapuç për të krijuar pamjen përfundimtare, ashtu si Rihanna në stilin e saj. Gjithmonë mund të provoni një pamje të thjeshtë totale xhins me xhinse dhe një këmishë me pulla, si Katie Holmes.

Xhaketë lëkure e zezë

© Rachpoot / MEGA / Mega Agency / East News, © mega / Mega Agency / East News

Nëse doni t’i jepni stilit tuaj një pamje më intensive, këtu është heroi juaj: xhaketa e zezë prej lëkure. Është një artikull klasik i të gjitha kohërave dhe u përshtatet të gjithëve. Zgjidhni një palë xhinse, një këmishë të bardhë dhe një xhaketë lëkure të zezë për të krijuar veshjen perfekte për të tronditur mbrëmjen.

Një opsion më i përballueshëm është lëkura faux dhe ka të njëjtin efekt. Supermodelja me stil Hailey Baldwin e kishte veshur me pantallona me vija dhe një bluzë të thjeshtë të zezë, dhe Kelly Brook, me një fustan të thjeshtë.

Taka të larta të zeza

© PacificCoastNews / BWP Media / East News

Edhe nëse nuk jeni tip “i takave të larta”, zotërimi i një pale të zeza mund të shpëtojë çdo situatë zyrtare. Për shembull, ju gjithmonë mund të vishni këpucët tuaja të rehatshme në zyrë dhe të keni një palë të zeza në sirtarin tuaj për një takim urgjent me një klient. Çdo veshje, madje edhe një palë xhinse dhe një bluzë, mund të azhurnohet në një pamje të stilit të lartë me taka të zeza.

Plus, do të ndjeni besimin në veten tuaj. Ka shumë zgjedhje të përballueshme, thjesht provoni një dhe shtojeni atë në koleksionin tuaj. Shikoni se si Jennifer Garner përmirësoi pantallonat e saj minimale të zeza dhe bluzën e zezë me një palë taka të zeza.

Atlete të bardha

© MEGA / Mega Agency / East News, © MEGA / Mega Agency / East News

Ka kaq shumë arsye pse një palë atlete nevojiten në dollapin tuaj, por më e rëndësishmja është komoditeti. Atletet e bardha, veçanërisht, janë zgjedhja perfekte për tu dukur elegante; kompletoni me lehtësi veshjen tuaj të rastësishme në çdo kohë të ditës. Nga Converse me të gjitha yjet te Adidas te Nike, ka disa mundësi dhe patjetër do të gjeni gjithçka që ju përshtatet më shumë.

Kur bëhet fjalë për këpucët, komoditeti është faktori i parë që duhet të merret në konsideratë. Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton, e di mirë këtë fakt.

Xhaketë sportive me madhësi të madhe

© PacificCoastNews / BWP Media / East News, © Steve Finn / WENN / agefotostock / East News

Një xhaketë sportive mund ta bëjë çdo veshje elegante. Me kalimin e viteve, xhaketa sportive klasike nuk është zbehur kurrë nga popullariteti i modës. Çdo e famshme ka xhaketën e saj të madhe për të kompletuar pamjen e saj. Thjesht shikoni Kate Beckinsale që bën pazar. Mund ta vishni mbi një bluzë, xhinse apo pantallona dhe një këmishë dhe të krijoni një pamje me stil pa mundim.

Xhaketat sportive janë miqtë tuaj! Edhe me një bluzë grafike poshtë, një xhaketë sportive do t’ju bëjë të dukeni gati për zyre. Zgjedhja e një xhakete në një ngjyrë super të ndritshme, siç bëri Scarlett Moffatt në Çmimet e Televizionit Kombëtar, madje mund të lehtësojë pamjen tuaj.

Çizme të zeza

© picture alliance / Runway Manhat / East News, © BG002 / Bauergriffin.com / MEGA / Mega Agency / East News

Çizmet e zeza janë zgjedhja përfundimtare kur bëhet fjalë për komoditetin dhe stilin. Mund t’i vishni me xhinse, fustan ose fund, për një pushim kafeje me miqtë ose në një koncert muzikor. Nëse zgjidhni çizmet e duhura, mund të ndjeni komoditetin e atleteve në çdo hap.

Ju ose mund të zgjidhni të vishni çizmet e zakonshme të stilit ushtarak, çizmet minimale prej lëkure me kyç të ulët, si Tine Andrea, ose të merrni një palë çizme të mbërthyera si Heidi Montag.

Bluza monokromatike të rehatshme

© MAVRIXONLINE.COM / EAST NEWS, © Kai, PacificCoastNews / EAST NEWS

Nuk ka asgjë si bluzat monokromatike. E bardhë, e zezë, gri, ose blu, një bluzë mund të vishet me xhinse, funde dhe pantallona të shkurtra dhe të jetë gjithmonë në modë. Nëse doni t’i jepni jetë stilit tuaj, kombinojeni atë me një gjerdan argjendi ose ari siç bëri Rihanna me bluzën e saj të bardhë.

Një bluzë e bardhë, një fund dhe një kuletë elegante, duke ndjekur shembullin e Reese Whitherspoon, do t’ju japë një pamje gjysmë-rastësore të lehtë për tu veshur. Plus, bluzat monokromatike mund të blihen në pothuajse çdo dyqan me çmime të ulëta.

Pantallona të zeza

© LFI / Photoshot / REPORTER / East News, © Kristin Callahan / Everett Collection / East News

Ashtu si një palë xhinse të nevojshme, një palë pantallona të zeza nuk duhet të mungojnë në asnjë gardërobë. Thjesht siç janë, ky artikull është një thesar i vërtetë që mund të kombinohet me çdo bluzë që ju pëlqen; bluza në çdo ngjyrë, këmisha, xhaketa xhins … gjithçka mund të jetë një kombinim i ekuilibruar dhe elegant, vetëm shikoni Amy Poehler dhe Jennifer Aniston më lart.

Mund të zgjidhni një palë me bel të lartë ose një formë të prerë dhe të hollë. Në çdo rast, ju mund të siguroni veten se gjithmonë do të dukeni me stil. Meqë ra fjala, pantallonat e zeza janë ndoshta zgjedhja perfekte për intervistën tuaj të ardhshme të punës.

Dollakë të zeza

© Wizard/Capital Pictures/EAST NEWS, © Sam Sharma, PacificCoastNews/EAST NEWS

Ne të gjithë mund të pajtohemi se nuk ka asgjë më të lehtë se ky model. Imagjinoni të jeni në gjendje të shkoni kudo me pantallonat tuaja të yogas. Epo, dollakët ofrojnë pak a shumë të njëjtën komoditet. Një palë (ose ndoshta 2) dollakë klasike të zeza nuk janë vetëm për në palestër ose një mundësi shëtitjeje në mëngjes. Vishini ato me një pulovër të madhe dhe çizme luftarake apo çizme siç bëri Hilary Duff, ose një këmishë dhe një xhaketë sportive.

Dollaqet janë një opsion shumë i përballueshëm, mund të gjenden në çdo dyqan rrobash dhe përshtaten me çdo lloj trupi. Luani me materialin për të shtuar shkëlqim dhe për të krijuar një pamje mbrëmjeje siç bëri Elle Macpherson.