Gabimet në Veshje që Prishin Pamjen e Burrave

© shutterstock.com © shutterstock.com

Përkundër besimit popullor, burrat nuk janë më pak të interesuar për modën sesa gratë dhe ata shpenzojnë edhe më shumë para për veshjet sesa zonjat.

Një studim thotë se ndryshimi në kosto është rreth 10 dollarë në muaj. Ju mund të mendoni se kjo është e parëndësishme derisa të kuptoni se ajo shkon deri në 120 dollarë në vit.Ne ndjekim përgjithmonë tendencat dhe tani kemi diçka për të sugjeruar për ju. Këtu është një listë e gabimeve më të zakonshme që bëjnë burrat me stilin e tyre. Kjo duhet t’ju ndihmojë të jeni gjithmonë në krye.

Tiranta së bashku me një rrip

© shutterstock.com © shutterstock.com

Ky stil klasik i veshjeve është rikthyer në modë. Kjo është arsyeja pse pjesa e parë e këshillave për sot ka diçka të bëjë me këmishat me pulla poshtë: ky artikull duket më mirë nëse e vishni vetëm me tiranta ose rrip. Varet nga ju që të vendosni se cilin të zgjidhni. Por mos i vish njëkohësisht, kjo nuk është me stil.

Një xhakete që është më e shkurtër se palltoja juaj

© shutterstock.com

Një pallto është një aksesor universal në veshjet e një mashkulli. E thjeshtë, klasike, dhe madje edhe retro – i përshtatet çdo stili. Por ka një gjë të rëndësishme. Mundohuni të mos vishni një pallto që është më e shkurtër se xhaketa juaj. Mund të prishë tërë pamjen tuaj.

Kombinimi i një çantë shpine me xhaketën tuaj klasike

© shutterstock.com © shutterstock.com

Në shekullin XXI, moda na lejon të kombinojmë rrobat sipas stileve të ndryshme. Por një xhaketë klasike, plus një çantë shpine, nuk është kombinimi më i mirë. Është më mirë të zgjidhni një çantë laptopi në këtë rast.

Vendosja e një ore të dëmtuar

© shutterstock.com

Keni një takim të rëndësishëm këtë javë ku duhet të paraqiteni sa më mirë të jetë e mundur. Por ora juaj e shtrenjtë ndalon së funksionuari atë ditë. Shumë burra vazhdojnë ta mbajnë atë në dorë edhe nëse është e prishur. Por ky është një gabim i madh, pasi njerëzit mund të mendojnë se e keni blerë atë në AliExpress.

Kravata shumë e shkurtër

© shutterstock.com © depositphotos.com

Përkundër faktit se ky rregull është i mirënjohur, ndonjëherë burrat e lënë pas dore. Kur vishni kravatë, mbani mend se nuk duhet të jetë shumë e shkurtër ose shumë e gjatë. Ekziston një rregull i përgjithshëm: maja e kravatës duhet vetëm të mbulojë shtrëngimin e rripit.

Syzet e diellit në kokë

© shutterstock.com © shutterstock.com

Ne nuk mund të themi që nëse vendosni syze dielli në kokë, do të duket keq, por patjetër që do të prishë stilin e flokëve tuaj. Për më tepër, nëse koka juaj është shumë ovale – kjo do ta theksojë atë. Vendosni syzet e diellit në xhepin e gjirit ose varini në këmishën tuaj. Kjo duket shumë më elegante!

Stërvitje me pantallona termike pa diçka tjetër të veshur mbi to

© depositphotos.com © depositphotos.com

Veshja e të brendshmeve termike duhet të konsiderohet si një shtresë e parë në të gjitha rastet dhe pa përjashtime. Për shembull, ju mund të zgjidhni të vishni pantallona të shkurtra ose tuta mbi to. Kjo nuk është thjesht çështje mode, por edhe etiketim.

Paratë e letrës dhe monedhat në xhep

© depositphotos.com © shutterstock.com

Mbajtja e parave në xhepa është një ide e keqe. Blini një kuletë lëkure – kjo është një domosdoshmëri për çdo mashkull elegant! Është gjithashtu një gjë shumë praktike. Kuletat nuk mbajnë vetëm para, por edhe kartat bankare dhe patentën tuaj të shoferit.

Kopsitja e pullës së fundit

© shutterstock.com © shutterstock.com

Nëse doni të tërheqni vëmendjen e një femre, mos e mbyllni kosën e lartë në këmishën tuaj. Do t’ju ​​bëjë të dukeni më të bukur! Por është e rëndësishme të mos e teproni. Disa burra gjithashtu lënë të hapur dhe të dytën dhe madje edhe të tretën.Nëse nuk jeni në një klub nate, kjo mund të duket tepër vulgare dhe e papërshtatshme. Ekzistojnë edhe disa raste kur mund të mbyllni edhe pullën më të lartë.

Vendosja e sendeve në xhepat e xhinseve

© shutterstock.com © depositphotos.com

Ne kemi folur tashmë për çantat e shpinës, kuletat dhe çantat e tabletave. Tani, një këshillë tjetër rreth tyre: Mos harroni të vendosni të gjitha gjërat tuaja personale aty. Asnjëherë mos i vendosni portofolin, çelësat, telefonin dhe kufjet në xhepa, veçanërisht nëse keni veshur xhinse të ngushta.

Injorimi i gjatësisë së mëngëve

© depositphotos.com © depositphotos.com

Mëngëzat në xhaketë ose këmishë duhet të mbarojnë pikërisht mbi majën e kyçit të dorës. Disa shitës me pakicë do të përpiqen t’ju bindin ndryshe, por zakonisht ata thjesht përpiqen të fitojnë më shumë para.

Një t-shirt brenda tutave

Ne ju sugjerojmë që të mos e fusni bluzën tuaj në tuta. Së pari, forma e bluzës do të duket edhe poshtë tyre. Së dyti, bluza juaj do të rrudhoset komplet.Përveç kësaj, duhet të dini se si të përcaktoni saktë gjatësinë e duhur për bluzën tuaj. Thjesht mendërisht vizatoni një vijë përgjatë skajit të T-shirt. Nëse bie në mes të parakrahut tuaj, ju keni bërë zgjedhjen e duhur!

Veshja e bluzave që janë shumë të mëdha për ju

© shutterstock.com © shutterstock.com

Sot veshjet më të mëdha janë akoma në modë. Por është më mirë të mos e zbatoni këtë rregull me këmishat klasike. Kontrolloni nëse i përshtatet mirë shpatullave. Dhe nëse nuk jeni ende në dyqan, atëherë madje mund të merrni bëni matje dhe të zbuloni madhësinë tuaj të saktë. Një këmishë e zgjedhur siç duhet mund të theksojë dinjitetin e shtatit tuaj!