Gjërat që Mund t’i Bësh në Një Takim me Atë pa Harxhuar Paratë, dhe të Kënaqeni

© Love N' Dancing / Screen Media Films

Takimet mund të jenë emocionuese, por ato gjithashtu mund të kushtojnë shumë para. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të sakrifikoni duke kaluar kohë me partnerin tuaj në mënyrë që të zvogëloni shpenzimet tuaja. Në fund të fundit, takimet më të mira nuk kanë një vlerësim çmimesh. Ju të dy mund të shijoni testin e vozitjes së makinën tuaj të përbashkët të fantazisë, për shembull.

Ne do ju sjellim disa sugjerime për gjëra argëtuese që mund të bëni në takime, pa qenë e nevojshme të jeni një shpenzues i madh.

Testoni makinën tuaj të përbashkët të fantazisë.

© 10 Things I Hate About You / Buena Vista Pictures

Ndoshta ju të dy ëndërroni për të njëjtën makinë dhe nuk mund ta përballoni atë moment. Ju mund t’i shkoni për të bërë një provë së bashku. Së paku, ju do të kënaqeni së bashku në udhëtimin falas gjatë atyre minutave.

Luani muzikë për njëri-tjetrin.

© A Werewolf Boy / CJ Entertainment

Le të themi që të dy e shijoni muzikën. Edhe nëse nuk ju pëlqen e njëjta muzikë, gjithmonë mund t’i prezantoni të preferuarat tuaja njëri-tjetrit. Nëse të dyve ju pëlqen të luani kitarë ose piano dhe të shkruani muzikën tuaj, koha do të kalojë këndshëm nëse e bëni së bashku. Ju madje mund të mësoni njëri-tjetrin se si të luanin një instrument muzikor.

Bëni punë vullnetare së bashku.

© depositphotos.com © depositphotos.com

Nëse të dy i doni kafshët, natyrën ose, duke bërë bamirësi, vullnetarizmi është diçka argëtuese dhe e mirë për të bërë së bashku. Ju thjesht mund t’i sugjeroni partnerit tuaj të përfshihet në punë vullnetare. Vullnetarizmi mund të bëjë që të ndiheni mirë me veten dhe të shihni në partnerin tuaj edhe në një dritë pozitive.

Blerje

© Clueless / Paramount Pictures

Ndërsa mund të mos dëshironi të shpenzoni shumë para, gjithmonë mund thjesht të shkoni për antikizëm. Do të ishte interesante të gjeni disa gjëra të papritura së bashku. Ju mund të zbuloni gjëra që janë të çmuara për ju të dy. Nëse kjo nuk vlen për ju, gjithmonë mund të bëni pazar në qendër tregtare.

Shkoni për një seancë romantike.

© A Beautiful Mind / DreamWorks Pictures

Ky është padyshim një aktivitet romantik për të bërë nëse e dini një vend ku yjet mund të shihen vërtet mirë natën. Mund të keni një bisedë paqësore me partnerin tuaj nën qiellin e natës. Mund të ndjehet sikur jeni vetëm ju të dy në botë poshtë yjeve që vezullojnë.

Shkoni në palestër

© She’s the Man / DreamWorks Pictures

Palestrat zakonisht kanë oferta. Ju dhe partneri juaj mund të shkoni së bashku për periudhën e provës për palestra të ndryshme, së bashku. Jo vetëm që do të ishte argëtuese, por mund të ndihmojë për qëndruar të shëndetshëm gjithashtu. Vetëm mos harroni të dilni nga anëtarësia para se të përfundojë periudha e provës.

Gatuani së bashku në shtëpi.

© Julie & Julia / Columbia Pictures

Të shkoni në restorante për të ngrënë është normë, por ju mund ta kaloni atë edhe duke gatuar së bashku në shtëpi ndonjëherë. Jo vetëm që kjo do të zvogëlojë kostot dhe do të jetë një zgjedhje më e shëndetshme, por gjithashtu do të lejojë një kohë të lidhjes cilësore.

Qëndroni në shtëpi për një natë lojërash.

© shutterstock.com © shutterstock.com

Sillni argëtimin në ambiente të mbyllura dhe bëni një natë lojë me partnerin tuaj. Lojërat e ndryshme dhe video-lojërat mund të jenë diçka e rastësishme dhe e këndshme për të bërë së bashku. Gjithmonë mund të ftoni miqtë nëse kërkoni diçka më pak private.

Provoni të mblidhni fruta

© Falling For You / Hallmark Channel

Kur është sezoni i vjeljes së frutave dhe pemishtja është afër, ju mund ta sillni të dashurin/dashurën tuaj në një aventurë për mbledhjen e frutave. Ju mblidhni fruta të freskëta që ka të ngjarë të shijojnë më të ëmbla sepse i keni zgjedhur vetë.

Trajtoni njëri-tjetrin në një spa në shtëpi.

© depositphotos.com © depositphotos.com

Spa-ja për një çifti është diçka relaksuese për ta bërë së bashku, por çmimi për ta bërë atë në një vendpushim spa-je mund të jetë gjithçka tjetër përveçse relaksuese. Mund ta bëni vetë në shtëpi duke i aplikuar maska ​​njëri-tjetrit dhe duke i dhënë njëri-tjetrit një masazh të mirë. Prekja nga partneri juaj do të ishte më domethënëse dhe romantike sesa nga një terapist masazhesh.

Luani lojëra sportive si ping pong ose bowling.

© Forever / Amazon Video

Nëse ju pëlqen të lëvizni ose preferoni diçka më konkurruese në një takim, gjithmonë mund të zgjidhni sporte si ping pongu ose bowling. Ju mund të mësoni ose ngacmoni njëri-tjetrin ndërsa luani.

Shoqërohuni me çifte të tjera

© shutterstock.com © shutterstock.com

Të kesh fat të mirë do të thotë që do të marrësh diçka të papritur. Do të ishte një surprizë e këndshme të keni një shumëllojshmëri ushqimesh për të ngrënë me partnerin dhe miqtë tuaj.

Kënaquni në momente të denja për instagram.

© To All the Boys I’ve Loved Before / Netflix

Nje foto vlen sa nje mije fjale. Tani që mund të bëni një foto me telefonin tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të gjeni një vend të mirë për një fotosesion të rastësishëm. Ju gjithashtu mund të bëheni krijues dhe të përdorni atë që keni – duke punuar me partnerin tuaj për të marrë një pamje të bukur për mediat sociale.

Vallëzoni së bashku.

Për sa kohë që keni njëri-tjetrin dhe pak muzikë, këtë mund ta bëni kudo. Ju mund të merrni një klasë të vërtetë vallëzimi, ose thjesht të vallëzoni së bashku në shtëpi. Nuk ka rëndësi nëse e dini se si të vallëzoni, gjëja më e rëndësishme është të argëtoheni së bashku.

Jini një çift turistësh në qytetin tuaj.

© Last Christmas / Universal Pictures

Është e lehtë të mendosh që do të vizitosh një pikë të nxehtë në qytetin tënd sepse është afër jush, por ndonjëherë nuk e merrni kurrë mundësinë për shkak se vazhdoni ta shtyni atë. Epo, të qenit turist në qytetin tuaj mund të jetë një ide e shkëlqyer për takimin. Ka ndoshta disa vende për të cilat as nuk jeni në dijeni se ekzistojnë, derisa t’i eksploroni ato.

Shkoni për një marshim ose në një udhëtim me biçikletë.

© Backcountry / IFC Midnight © The Reader / The Weinstein Company

Për çifte që duan të rrinë jashtë, shëtitja mund të jetë një aktivitet i mirë për të bërë në një takim. Nëse kjo është shumë, gjithmonë mund të vendosni për një udhëtim me biçikletë në vend. Ju mund të shijoni natyrën dhe të kaloni pak kohë vetëm me partnerin tuaj.

Merrni pjesë në festivale, karnavale ose ngjarje.

© Sweet Home Alabama / Buena Vista Pictures

Ka shumëë lloje ngjarjesh gjatë gjithë vitit, dhe disa prej tyre kanë hyrje të lira ose pjesëmarrje. Ju thjesht mund të ecni për të parë se çfarë po ndodh pa shpenzuar asnjë monedhë.

Rrini në plazh.

© Café Society / Lionsgate Films

Plazhi është një vend i mirë për të shkuar për një takim rastësor. Ju mund të shkoni gjatë verës dhe të shijoni diellin ose mund të shkonit rastësisht ndonjë herë tjetër vetëm për të qenë vetëm bashkë.

Shkoni në një piknik.

© 500 Days of Summer / Fox Searchlight Pictures

Gjeni një park dhe bëni një piknik të këndshëm të vogël me personin e zemrës tuaj. Kjo është bërë prej shekujsh dhe është akoma romantike sot. Jo vetëm që do të kurseni para, do të ndjeheni më pak presion për tu veshur, nëse do të shkonit në një restorant të klasit të lartë. Ndoshta do të ndjeheni më të qetë kur flisni edhe me partnerin tuaj.