Këshillat e Veshjes me Stil që Meshkujve u Dalin nga Mendja

Thyerja e rregullave mund të jetë rregulli i vetëm i vërtetë në modë, por e gjithë ideja është të dini se si t’i theni ato siç duhet. Për shembull, veshja e një këmishë që tregon gunga vështirë se mund të jetë një pasuri për pamjen tuaj pasi kjo e bën trupin tuaj të duket disproporcional. Disa truke të tjera të modës mund t’ju ndihmojnë të gjeni pamjen e saktë që po kërkoni.

Kjo është arsyeja pse sot ne do të dëshironim të paraqisnim një përmbledhje të trukeve të stilit që burrat duhet të marrin parasysh në mënyrë që të duken elegantë.

Kombinimi i xhinseve me çizme

 

Një pamje shumë e zakonshme mund të realizohet duke veshur atlete dhe xhinse, aq sa disa kompani madje kanë krijuar xhinse të veçanta vetëm për atlete. Duke thënë këtë, mënyra më e mirë për të veshur xhinset janë çizmet. Për sa kohë që ato nuk janë plotësisht të mbuluara nga xhinse të mbledhura, ato do t’i bëjnë këmbët tuaja të duken më të gjata.

Përdorimi i një sasie normale të rrobave

© depositphotos.com © depositphotos.com

Ndonjëherë më pak është më shumë. Vendosja e një ore, një varëse trashë dhe një kapele, të gjitha në të njëjtën kohë mund t’i largojnë njerëzit nga modelet unike që ndoshta keni zgjedhur. Një kombinim delikat i një ore me një palë syze dielli ose këpucë që janë të kombinuara mjaftueshëm për të treguar se ju intereson pamja juaj.

Kombinimi i veshjeve baggy dhe të pakta

© depositphotos.com © depositphotos.com

Asnjë artikull i veshjeve nuk është i dalë jashtë mode për sa kohë që është i kombinuar mirë me sendet e tjera. Megjithëse këmishat më të gjata shpesh nuk rekomandohen, kombinimi i tyre me xhinse të holla ose të ngushta mund t’ju ​​ndihmojë t’i tërhiqni vëmendje. E njëjta gjë vlen edhe nga ana tjetër: xhinset e gjera duhet të vishen me një këmishë më të ngushtë.

Zgjedhja e qafës së duhur

© depositphotos.com © depositphotos.com

Kjo shpesh injoruarohet, por është një këshillë dobishme. Zgjedhja e qafës së duhur i jep një formë harmonike fytyrës tuaj, duke e bërë më të këndshme pamjen. Një qafë V funksionon në mënyrë të përsosur me fytyrat katrore ose qafat më të shkurtra ndërsa nëse jeni një person i gjatë ose keni një qafë të gjatë, një qafë e thellë mund të jetë më e përshtatshëm. Sidoqoftë, qafat e thella V janë shpesh të padiskutuara!

Një xhaketë lëkure e “zhubrosur”

© shutterstock.com © shutterstock.com

Blerja e një xhakete të re lëkure mund të jetë e vështirë: duhet ta zhubrosni para se ta vishni. Shumica e njerëzve mendojnë se kjo mund të bëhet vetëm duke e veshur atë. Një këshillë e dobishme është që të fshini xhaketën me një leckë të lagur, pastaj ta vishni dhe të bëni disa lëvizje shtytëse ose aerobike. Xhaketa do të duket sikur është veshur për një kohë.

Zgjedhja e një kostumi që ju përshtatet

© Andrew Robinson / Unsplash © Maddy Singh / Unsplash

Të dukesh mirë me një kostum është çështje e zgjedhjes së duhur. Gjëja më e rëndësishme për t’u marrë parasysh është gjatësia juaj. Për shembull, burrat më të shkurtër duhet të kërkojnë një xhaketë të hollë dhe xhaketa që kanë pulla më të larta për të zgjatur pamjen e tyre.

Burrat më të gjatë, nga ana tjetër, mund të zgjedhin ngjyrat më të errëta për zvogëlimin e pamjes totale së bashku me xhaketa me 3 pulla. Përndryshe, ata mund të përdorin një kostum të rregullt me ​​2 pulla për të shkurtuar tërë rrathin e veshjeve.

Veshja me këmisha më të shkurtra dhe të pambërthera

Veshja e këmishave të gjata me pantallona më të holla mund ta bëjë trupin tuaj të duket disproporcional: këmbët tuaja do të duken më të shkurtra dhe pjesa e sipërme e trupit shumë më e madhe.

Një rregull i mirë është që të mbani në mend se gjysma e kthesës suaj duhet të jetë e dukshme ose që pjesa e përparme e këmishës duhet vetëm të barazohet me skajet e mëngëve kur qëndroni drejt.

Eleminimi i gungave në këmishë

© shutterstock.com © shutterstock.com

Ndoshta një nga mënyrat më pak klasike për të veshur një këmishë është që ajo të futet, dhe të tregojë forma të parregullta. Mos harroni, jo të gjitha bluzat janë bërë për tu futur, vetëm ato me gjatësi të dukshme.

Blerja e pantallonave të shkurtra që janë në gjatësinë e duhur

© depositphotos.com © depositphotos.com

Pantallona të shkurtra mund të krijojnë shumë probleme nëse nuk janë të veshura siç duhet. Gjatësia është jashtëzakonisht e rëndësishme. Ju nuk dëshironi që ato të jenë shumë të shkurtra për arsye të dukshme ose dhe as shumë gjatë. Një rregull i mirë është që t’i mbani pak centimetra mbi gju.