10 Kombinime Klasike Veshjesh që të Nderojnë për Çdo Rast

©shutterstock

Ne duam të dukemi bukur dhe me stil në të gjitha periudhat e vitit, por ndonjëherë nuk është e lehtë të gjesh kombinime të përsosura të ngjyrave të veshjeve. Pamja jonë është çelësi i suksesit!

Për këto raste, ne kemi përgatitur disa mini udhëzime që do t’ju ndihmojnë të gjeni një imazh të përshtatshëm dhe t’ju tregojë se si t’i kombinoni ngjyrat në veshje.

E kuqe

©shutterstock

Nëse vishni rroba të kuqe, bëhuni gati të jeni në qendër të vëmendjes: kjo ngjyrë është për njerëzit me vetëbesim. Një kombinim i zi dhe i kuq është një klasik i vërtetë. Zgjidhni rroba që tregojnë ngjyra të mëdha. Për shembull, kombinoni një fustan bardh e zi me geta të zeza dhe një pallto të kuqe.

Pastel

©shutterstock

Mos kini frikë të kombinoni nuancat pastel: është koha e tyre këtë vit. Instituti i famshëm botëror Pantone emërtoi dy ngjyra të vitit 2016 – kuarc trëndafili dhe livando të zbehtë. Pranvera e ardhshme premton të jetë e butë dhe sentimentale!

E bardhë

©shutterstock

E bardha kombinohet mirë me të gjitha ngjyrat e tjera. Duket veçanërisht e bukur me blu, të kuqe dhe të zezë. Për një veshje të rastësishme, vini re kombinimin e bukur të së bardhës me bezhë ose kafe. Këto ngjyra të rezervuara do të duken të shkëlqyera në një stil biznesi.

Xhins

©shutterstock

Për një kohë të gjatë, kombinimi i hijeve të ndryshme të xhinsit ishte zhgënjyes, por tani është shumë popullor. Mos ngurroni të kombinoni gjërat xhins. Rregulli kryesor: hijet nuk duhet të jenë të njëjta. Për shembull, vishni një këmishë të lehtë dhe xhinse blu të errët.

Stili marinar

©shutterstock

Coco Chanel filloi të vishte një kostum marinari në vitet 1930, dhe vija blu e errët konsiderohet ende një nga printimet më elegante. Ngjyrat e simboleve detare janë blu, e bardhë, e zezë dhe e kuqe. Projektuesit këshillojnë të shtojnë aksesorë ari për të krijuar një imazh të sofistikuar.

Mustardë

©shutterstock

Mustarda kombinohet në mënyrë perfekte me kafe, çokollatë, druri, bezhë dhe të verdhë. Gjithashtu, për të krijuar një pamje klasike, mund ta kombinoni me ngjyrat themelore si e bardha dhe e zeza.

Marsala, (fotoja e kopertinës)

 

Kjo ngjyrë tepër e bukur u emërua pas verës siciliane, Marsala. Është e lehtë të përzieni këtë hije të verës me shumë ngjyra të tjera. Kombinohet në mënyrë të përkryer me një treshe klasike: e zezë, e bardhë dhe gri. Marsala gjithashtu mund të kombinohet me ngjyrat bezhë, qumësht dhe kafe.

Rozë

©shutterstock

Vishni rozën për të krijuar një pamje delikate dhe femërore. Kombinohet mirë me të bardhën, ngjyrë bezhë, blu të lehtë, kafe dhe blu. Roza bën kombinimin më të favorshëm me të bardhën: mund të shkoni në punë ose në një takim biznesi me këtë veshje.

Gri

©shutterstock

Gri nuk do të thotë një ngjyrë e mërzitshme. Është një bazë ideale në stilin e zyrës, por ne nuk ju rekomandojmë ta mbani nga koka te këmbët. Është më mirë ta kombinoni me jeshile. Ngjyra gri përzihet mirë me çdo hije jeshile, nga nenexhiku tek ulliri.

Blu

©shutterstock

Blu është një nga ngjyrat më aristokratike në gamën e ngjyrave. Kombinohet mirë me ngjyrat e bardha, bezhë dhe fildishi. Mund ta përzieni gjithashtu me kafe, të kuqe dhe të verdhë.