10 Trendet e Modës që Jemi Lodhur Duke i Parë Përreth

© depositphotos, © dpa/eastnews

Trendet e modës mund të jenë një gjë e çuditshme. Ndërsa disa prej tyre bëhen një klasik dinjitoz, të tjerët veniten pothuajse pa u vënë re. Sidoqoftë, ekziston një trend universal i modës – ai që ne të gjithë jemi lodhur duke parë. Çdo person i dhënë pas modës e di se do të vijë një moment kur do të jetë koha për t’i thënë lamtumirë veshjeve elegante të sezonit të kaluar.

Ne kemi mbledhur 10 trendet më të njohura të modës që janë bërë më tepër të bezdisshme sesa me stil.

Xhinse + geta rrjete

© aliexpress, © dpa/eastnews

Ky model vërshoi kohët e fundit në botën e modës. Shumë njerëz u ngopën me këtë stil mode dhe u bë një anti-trend.

Çfarë duhet të vishni:

Xhins i thjeshtë pa vrima është ajo që tani është trendi. Shikoni më nga afër xhinse të drejta me buzë të pabarabarta ose të prera të papërpunuara.

Çanta me bel

© aliexpress, © aliexpress

Një çantë beli është një trend i ndërlikuar që mori reagime të ndryshme. Disa njerëz i konsiderojnë çantat e mesit si shumë elegante, ndërsa të tjerët mendojnë se çanta të tilla i përkasin kujtdo që shet diçka në një treg. Çantat e mesit janë ende në trend në 2018, por tregu u mbipopullua paksa me to.

Çfarë duhet të vishni:

Një çantë e thjeshtë në supe është e mjaftueshme. Ju gjithashtu mund t’i kushtoni vëmendje trendit të 2018 – çanta rrethi.

Fustane lakuriq

© depositphotos, © greenteanosugar / instagram

Pothuajse çdo njeri i famshëm dhe “it-girl” u pa duke veshur atë që u bë e njohur si një fustan i zhveshur. Edhe pse këto veshje ishin një lloj i ri i modës dy vjet më parë, ju nuk mund të habisni askënd me një zgjedhje të tillë të modës tani. Përveç kësaj , veshjet e tilla mund të duken mjaft vulgare dhe aspak elegante.

Çfarë duhet të vishni:

Nëse dëshironi të theksoni pjesët e trupit tuaj, provoni të vishni një fustan këllëf, një fustan sirene, ose një fustan të pazakontë asimetrik.

Stili PJ (fotoja e kopertinës lart)

Mos e ngatërroni stilin PJ me stilin e të brendshmeve. PJ-të kanë pushtuar qilimat e kuq, pistat dhe pothuajse çdo rrugë të qytetit. Sidoqoftë, trendi i modës PJ është gati të mbarojë dhe është koha që rrobat e tilla të kthehen në dhomën e gjumit dhe të qëndrojnë atje përgjithmonë.

Çfarë duhet të vishni:

Një kostum i lehtë me përmasa të mëdha. Mund të jetë me vija ose cilado ngjyrë që ju pëlqen më shumë. Plotësoni pamjen tuaj me një këmishë prej mëndafshi.

Thekët

© depositphotos, © aliexpress

Thekët mund të gjenden kudo: në jelekë, çanta, triko dhe këpucë. Por, pse do të dëshironit të ishit si të gjithë të tjerët kur mund të jeni unik?

Çfarë duhet të vishni:

Nëse nuk mund të rrini pa marrë çantën tuaj të preferuar me thekë kudo, hidhni një vështrim në çantat e endura.

Vathë xhufkë

© depositphotos, © Aflo Images/eastnews

Ky është një tjetër trend i paqartë i modës. Disa njerëz i mendojnë ato si xhufka perdesh ndërsa të tjerët besojnë se vathët me xhufkë e bëjnë dikë të duket më elegante dhe femërore.

Çfarë duhet të vishni:

Mundohuni të vendosni vathë të gjatë me forma dhe madhësi të çuditshme.

Bluza me lidhëse dhe fustane

© ebay, © dpa/eastnews

Pothuajse të gjithë kanë një veshje të stilit Kim Kardashian: nga dizajnerë të famshëm deri te markat e tregut masiv. Ju mund t’i shihni kudo nga Parisi në New York City, pavarësisht nga fakti që jo çdo vajzë mund ta ketë këtë stil.

Çfarë duhet të vishni:

Vishni një bluzë të bardhë të thjeshtë. Mund t’i shihni në çdo shfaqje mode sot.

Syze dielli aviator

© depositphotos, © aliexpress

Syze dielli të tilla Aviator u krijuan nga Ray-Ban në vitin 1937. Sidoqoftë, ato arritën majën e modës së syzeve vetëm 4 vjet më parë kur çdo vajzë e pa si detyrë të ketë të paktën një palë syze dielli të tilla.

Çfarë duhet të vishni:

Syzet e diellit meme bisht janë jashtëzakonisht të njohura sot. Ju gjithashtu mund të zgjidhni çdo formë tjetër që ju pëlqen pasi syzet e diellit vijnë në të gjitha format, ngjyrat dhe madhësitë.

Xhinse dhe xhaketa të qëndisura

© aliexpress, © aliexpress

Vitin e kaluar, dizajnerët aplikuan qëndisje në pothuajse gjithçka: xhaketa, xhinse, këmisha, kapele dhe këpucë. Ndoshta, është koha për të ndaluar. Nëse me të vërtetë i doni xhinset të qëndisura, ruajini ato për udhëtime.

Çfarë duhet të vishni:

Kushtojini vëmendje xhinseve të thjeshta ose xhinsit të zbukuruar. Është shumë e rëndësishme të jesh i moderuar në lidhje me këtë.

Kapele të gjera

© depositphotos, © dpa/eastnews

Një tjetër gjë që shumë gra dëshironin të zotëronin ishte një kapelë me buzë të gjera dhe të valëzuara. Jo të gjithë mund të duken bukur me një pamje të tillë, por kujt i intereson – gjithsesi të gjithë thjesht i blenë ato kapele.

Çfarë duhet të vishni:

Kapelë kapiteni, beretë ose kapelë e ngushtë.