12 Faktet Rreth Ushqimeve që Duhet t’i Dinë të Gjithë

Duket se ne dimë gjithçka ose pothuajse gjithçka, për atë që hamë sepse lexojmë me kujdes etiketat, por a mund ta themi këtë me siguri?

Më poshtë gjeni një listë me fakte interesante që do t’ju bëjë të ndryshoni mendimin tuaj në lidhje me informacionet që dini për ushqimin:

Kultivimi i bimëve me OMGJ është i lejuar në shumicën e vendeve

© ildogesto/depositphotos.com

Në shumicën e vendeve, bimët e modifikuara gjenetikisht mund të kultivohen pa ndonjë kufizim, sepse ende nuk ka prova shkencore që kulturat e tilla janë më të dëmshme sesa ato natyrore.

Më të përhapurat janë sojë, misër, pambuk dhe panxhar sheqeri.

Uthulla balsamike e vërtetë nuk është asnjëherë e lirë

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ▪ Isabella O.▪️ (@isa_baerchen) on

Uthulla tradicionale balsamike është prodhuar nga lëngu i rrushit të bardhë të freskët, i zier për të krijuar një koncentrat, i cili më pas fermentohet me një proces të ngadalshëm stazhonues për të paktën 3 vjet (llojet më të mira deri në 100 vjet).

Natyrisht, një proces i tillë i ndërlikuar i prodhimit ndikon në çmim. Kjo është arsyeja pse, kur blini një shishe uthull balsamike me një çmim të ulët, ju mund të jeni të sigurt se kjo është larg nga ajo e vërteta.

Biskotat e fatit nuk e kanë origjinën në Kinë

© belchonock/depositphotos.com

Këto biskota janë konsideruar tradicionalisht një pjesë e kuzhinës kineze, por ky është një mit. Ju vështirë se do t’i gjeni në Kinë.

Në realitet, biskota e fatit u shpik në San Fransisko nga amerikano-japonezë (dhe jo edhe kinezë).

Wasabi i rremë

© depositphoto.com

Wasabi i vërtetë mund të gjendet vetëm në Japoni, ku kultivohet në kushte të caktuara: në ujë të rrjedhshëm në një temperaturë prej 10-17 ° C.

Rrënjët Wasabi piqen në 3-4 vjet dhe 1 kilogram kushton më shumë se 100 $. Kjo është arsyeja pse shpesh përdoren imitime të wasabi-t jashtë Japonisë, e cila përbëhet nga rrepa, mustarda, niseshtja dhe pigment i gjelbër për ushqimet.

Ne hamë insekte dhe as nuk e dimë

© fxquadro/depositphotos.com © Wikipedia Commons

Pigmenti i ushqimit karmina, e njohur edhe si E120, përdoret për të shtuar ngjyrë të kuqe në produktet ushqimore. Por jo të gjithë e dinë se karamina prodhohet nga acidi i karamineve, i krijuar nga disa insekte të tilla që as nuk do t’i shihnim me sy, e jo më t’i konsumonim.

Ketchup-i mund të prodhohet edhe pa domate

© bhofack2/depositphotos.com

Përkundër faktit se domatet nuk janë të shtrenjta (në krahasim me wasabi-n, për shembull), ato zëvendësohen mjaft shpesh me përbërës të tjerë, të tillë si pure molle, dendësues të ndryshëm, ngjyra dhe aditivë të tjerë.

Për të dalluar një ketchup të rremë, fillimisht shikoni ngjyrën – ajo duhet të jetë e kuqe ose e kuqe e errët. Sa për konsistencën, ketchup-i i vërtetë nuk duhet të jetë shumë i ujshëm.

Pse biskotat e thata kanë vrima në to?

© bhofack2/depositphotos.com

Vrimat në biskotat e thata nuk janë një element dekorativ. Ato në të vërtetë sigurojnë që biskotat të piqen siç duhet. Përndryshe, ato nuk do të ishin kaq të holla dhe të copëtueshme.

Meqë ra fjala, biskotat e para të thata që janë prodhuar në SHBA kishin vrima që bëheshin me dorë. Numri i tyre ishte 13, i cili korrespondonte me numrin e shteteve të vendit në atë kohë.

Kaloritë e listuara në pako mund të jenë të pasakta

© fotokris44/depositphotos.com

Problemi është se sistemi i matjes së kalorive tashmë është i vjetëruar. Për shembull, nuk merr parasysh se si absorbimi ndryshon në bazë të llojit të ushqimit ose individit që po e konsumon.

Kohët e fundit, shkencëtarët zbuluan se bajamet e plota kanë rreth 20% më pak kalori sesa mendonin fillimisht dhe fistikët kanë 5% më pak kalori.

Disa ushqime mund të zhduken përgjithmonë

© depositphotos.com © Dionisvera/depositphotos.com

Për fat të keq, për shkak të ngrohjes globale dhe faktorëve të tjerë negativë, disa ushqime janë në prag të zhdukjes. Kjo përfshin:

– Disa lloje të mollëve që kanë nevojë për dimër më të ftohtë

– Avokadot, për shkak të faktit se kultivimi i tyre është jofitimprurës. Për të korrur 1 kile nga ky frut kërkon 500 litra ujë.

– Bananet u prekën nga një epidemi e sëmundjeve kërpudhore dhe bimët filluan të mbaronin shpejt.

– Mjalti! Në vitet e fundit, numri i kolonive të bletëve është zvogëluar ndjeshëm. Arsyet janë insektet nga Azia (prezantuar 30 vjet më parë), pesticidet dhe ushqimi i dobët i bletëve.

– Çokollata. Siç thonë shkencëtarët, cilësia e kokrrave të kakaos është përkeqësuar ndjeshëm në dekadat e fundit, kështu që kulturat janë zvogëluar në gjysmë.

Produktet me shije frutash që përtypen përmbajnë të njëjtin dyllë si dyllët e automobilave

© pixabay.com

Përveç xhelatinës, ngjyrave dhe përbërësve të tjerë, këto produkte gjithashtu përmbajnë carnauba wax, i cili është një dyll nga gjethet e palmave. I njëjti dyllë përdoret edhe për automobilët, mobiljet dhe përdoret edhe në industrinë e bukurisë.

Pulat janë bërë shumë më të mëdha

Gjatë 60 viteve të fundit, pulat janë bërë shumë më të mëdha, veçanërisht gjoksi dhe këmbët e tyre. Disa thonë se shtimi i hormoneve dhe steroideve janë përgjegjës për këto ndryshime.

Megjithatë, fermerët pohojnë se rritja e pulave nuk shkaktohet nga produkte të ndaluara por nga rritja e përmirësuar moderne, kushtet më të mira të jetesës dhe mbikëqyrja e rregullt veterinare.