14 Punë Shtëpie të Pakuptimta me të Cilat Nuk Duhet ta Harxhojmë Kohën

©Depositphotos.com, ©Depositphotos.com

Shkencëtarët amerikanë kanë llogaritur se na duhen gati 2 orë në ditë për të pastruar, gatuar, larë pjatat dhe për të menaxhuar gjëra të tjera nëpër shtëpi. Por këtë kohë të çmuar mund ta kaloni në detyra të tjera më interesante.

Ne e urrejmë kur gjërat janë të çrregullta, por mendojmë se jeta është shumë e shkurtër për ta shpenzuar atë në pastrim. Përveç kësaj, shumë punë shtëpiake mund të bëhen më rrallë sesa jemi mësuar, dhe disa janë krejtësisht të pakuptimta.

Pastrimi i hapësirave midis pllakave

Të ecësh nëpër shtëpi me një furçë dhëmbësh për të pastruar hapësirat midis pllakave është e pakuptimtë. Para pastrimit, ato ishin njësoj të ndyra dhe dukeshin disi normale. Por çfarë ndodh nëse i pastroni ato? Disa prej tyre do të jenë krejtësisht të pastra dhe të tjerat do të mbeten të errëta. Defektet që vështirë se vërehen tani do të jenë të dukshmeme vonë. Përveç kësaj, do të kaloni shumë kohë duke bërë këtë dhe do të lodheni vërtet.

Në vend të kësaj, është më mirë të mbuloni hapësirat me një sealant një herë në vit ose të fërkoni një qiri.

Larja e një gize

© FASTILY / Wikimedia Commons

Uji mund të çojë në mbulimin e hekurit të hedhur me ndryshk dhe nuk keni nevojë të përdorni detergjent në këtë sipërfaqe. Në mënyrë që të mos ngjitet ushqimi në të, tiganët e tillë duhet të përdoren më shpesh dhe të mbulohen me vaj në vend që t’i lani ato çdo herë. Në shumicën e rasteve, mjafton të hiqni mbetjet e ushqimit me letër, të vendosni pak vaj në fund dhe ta vendosni në vend të vet. Kjo është ajo që kanë bërë paraardhësit tanë dhe ata ishin në gjendje të përdorin tiganët për dekada.

Nëse tava është vërtet e ndotur, mund ta lani, por mos harroni ta thani dhe sigurohuni që të mos mbetet ujë.

Palosni me kujdes të brendshmet

Të brendshmet e holla dëmtohen lehtësisht, prandaj është më mirë ta palosni me kujdes dhe ta mbani të ndarë nga gjërat e tjera, por të brendshmet e zakonshme thjesht mund të vendosen në sirtar.

Larja e sobës së kuzhinës dhe furrës pas çdo përdorimi

© Depositphotos

Njollat dhe njollat e freskëta hiqen lehtësisht me një leckë të lagur. Është e mjaftueshme për të larë sipërfaqen me një detergjent një herë në javë dhe skarën brenda furrës, një herë në muaj. Agjentët agresivë të pastrimit mund të prishin sipërfaqet, prandaj është më mirë të mos i përdorni fare.

Ju mund të lani furrën vetëm 3 deri në 4 herë në vit pasi ushqimi nuk bie në kontakt me sipërfaqet dhe temperatura e lartë shkatërron shumicën e baktereve. Ju gjithashtu mund të vendosni fletë kallaji rreth sipërfaqes së brendshme të furrës për të shmangur pastrimin e yndyrës më shpesh.

Lustrim i shpeshtë i mobiljeve prej druri

© Depositphotos

Ekspertët thonë se vetëm mobiljet që janë mbuluar tashmë me vaj dhe dyll duhet të mbulohen vazhdimisht me këto elemente. Shumicën e kohës, kjo është për mobiljet antike dhe mobiljet e shtrenjta të stilistëve. Në të gjitha llojet e tjera të mobiljeve, ka një shtresë të caktuar fundi që hiqet duke e pastruar shpesh. Sipërfaqja bëhet më e pistë më shpejt.

Agjentët lustrues mund të aplikohen dy herë në vit. Pjesën tjetër të kohës, thjesht fshijeni sipërfaqen me një leckë të lagur dhe hiqni çdo njollë në vend që të pastroni të gjithë copën.

Larja e perdeve para festave

© Depositphotos

Mesatarisht, duhet të lajmë perdet një herë në 6 muaj, por jo më shumë se kaq, siç bëjnë shumë familje. Nëse nuk keni kafshë shtëpiake, ose nëse nuk hapni dritaret shumë shpesh, perdet mund të qëndrojnë të pastra dhe të freskëta për një kohë më të gjatë.

Larja e perdeve shumë shpesh mund të çojë në zbehjen e ngjyrës. Kjo është arsyeja pse ju në të vërtetë mund t’i pastroni herë pas here me vakum. Një pastrues me avull është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për të freskuar perdet shpejt dhe me lehtësi.

Larja e të gjithë ushqimit tuaj

© Depositphotos

Nëse një pako selino thotë se është gati për t’u ngrënë, nuk keni pse të lani çdo copë të vogël. Larja nuk do ta bëjë ushqimin më të pastër, por ka një shans të madh për t’i “infektuar” ata me patogjenë nga lavamani dhe sipërfaqet e tjera.

Nuk ka nevojë të lani mishin. Uji nuk do të ndihmojë në luftimin e mikrobeve dhe baktereve – ju duhet një temperaturë e lartë gjatë gatimit për ta bërë këtë.

Është më mirë thjesht të fshini kërpudhat me një peshqir letre të thatë. Larja e tyre i bën ata të prishen më shpejt, dhe shija mund të rrezikohet.

Hekurosja e çarçafëve dhe rrobave shpesh

©pexels.com

Thjesht imagjinoni sa më e lehtë do të bëhej jeta juaj nëse blini gjëra të bëra nga materiale që nuk kishin nevojë të hekuroseshin, si xhins, material elastik, lesh dhe kashmir.

Por edhe nëse jeni duke përdorur një pëlhurë që ka nevojë për hekurosje, përsëri mund ta shmangni atë. Ju mund të varni rroba të lagura në varëse rrobash ose të lani rrobat e thata.

Fshirja e enëve të lara me një peshqir

© Depositphotos

Edhe peshqirët e pastër të kuzhinës mund të kenë mikrobe, dhe do të ketë shumë fibra që transferohen në pjata. Një mënyrë më e thjeshtë dhe më e pastër është thjesht të lini enët të thahen vetë.

Një detyrë tjetër e pakuptimtë është larja e enëve para se t’i vendosni ato në pjatalarëse. E gjithë ajo çfarë ju duhet të bëni është të hiqni copat e ushqimit nga pjatat.

Larja manuale e sipërfaqeve të ndyra

© Depositphotos

Për të përfunduar pastrimin më shpejt, ne vendosim detergjentë në sipërfaqe dhe fillojmë të pastrojmë papastërtitë. Por nëse i jepni detergjentit më shumë kohë, nuk do të duhet të pastroni aq fort. Kjo është ajo që bëjnë pastruesit profesionistë në hotele dhe restorante.

Njollat më serioze në rroba kërkojnë të njëjtën qasje: duhet t’i zhytni në detergjent dhe t’i vendosni copat në lavatriçe. Kjo do t’ju kursejë shumë kohë dhe përpjekje.

Pastrimi i tubave “për çdo rast”

Të gjithë agjentët pastrues përmbajnë përbërje agresive që nuk kujdesen për atë që tretin, pavarësisht nëse është një bllokim ose pjesa e brendshme e tubave. Sigurisht, nëse tubat janë të bllokuar, duhet t’i përdorni këto, por ta bëni “për çdo rast” është e pakuptimtë dhe madje e rrezikshme.

Pastrimi i aparateve për kafe dhe ibrikut të çajit me shumë kujdes

Ekspertët besojnë se mbetjet e kafesë në pjesën e brendshme të aparatit të kafesë e bëjnë pijen të shijojë më mirë, dhe shumë tifozë të kafesë pajtohen. E njëjta gjë është e vërtetë për çajin – shija bëhet më e mirë. Thjesht lani pajisjet me ujë, por mos përdorni mjete pastrimi.

Pastrimi rregullisht i dyshemeve në të gjithë shtëpinë

Për ta mbajtur shtëpinë tuaj të pastër, gjithçka që duhet të bëni është të pastroni me vakum dhe të pastroni dyshemetë një herë në javë dhe të pastroni menjëherë disa papastërti të lokalizuara. Për shembull, nëse keni një njollë në dysheme, mund ta hiqni me një leckë në vend që të pastroni të gjithë dhomën.

Është e kotë që gjatë gjithë kohës të vakumoni tapetin nën tavolinë ose të pastroni dyshemenë në një dhomë të zbrazët. Pluhurit i duhet kohë e mjaftueshme për të arritur atje. Nëse nuk i vizitoni disa dhoma, mund t’i pastroni 1-2 herë në muaj. Por nëse keni fëmijë të vegjël ose kafshë shtëpiake, do të duhet ta bëni më shpesh.

Qërimi i të gjitha perimeve para gatimit

© Depositphotos, © RitaE / Pixabay

Lëkura përmban shumë fibra, antioksidantë dhe elementë të tjerë të dobishëm që ne thjesht i hedhim në kosh, së bashku me paratë që kemi paguar dhe kohën që kemi shpenzuar për t’i qëruar.

Mundohuni të mos qëroni patate, karota, kunguj të njomë dhe perime të tjera me lëkurë të butë nëse nuk po bëni një pjatë pure. Në këtë mënyrë, ju mund të kurseni kohë dhe të zbuloni një shije të re në ushqimet që jeni mësuar. Përjashtim do të bëjnë perimet me lëkurë të trashë, si kungulli ose selino.