14 Raste Kur Mysafirët e Tepruan në Shtëpinë e Tjetrit

©shutterstock,©shutterstock

Të kesh mysafirë në shtëpi është një aktivitet mjaft emocionues që shpesh kërkon shumë përgatitje.

Edhe pse ka njerëz që e teprojnë, performojnë më shumë dhe e tejkalojnë mirëpritjen e tyre duke bërë gjëra që pronarët e shtëpive nuk do t’i harrojnë kurrë, madje edhe shumë vite më vonë.

Ne u ndeshëm me një temë të tillë në rrjetin social Reddit ku njerëzit ndanin gjërat më të sikletshme, bezdisëse e të tepruara që bënë mysafirët në shtëpitë e tyre.

Motra ime ndalonte, vidhte rrobat e gruas sime, bënte rrëmujë, pastaj largohej. Ne i ndërruam bravat, kështu që ajo do të shkonte merrte çelësin e prindërve të mi për të hyrë brenda, kështu që ndaluam t’u jepnim çelës edhe prindërve, dhe në një farë mënyre ajo do të gjente një formë për të hyrë gjithsesi. Që atëherë, ne jemi larguar shumë nga perimetri i saj i vizitave. © jonsacreep / Reddit

Një çift u ulën në tavolinë me tortën time (që ende duhej të servirej), secili prej tyre mori një pirun dhe filloi ta hante, asnjëri prej tyre nuk preu një fetë tortë për vete, por ata merrnin e hanin me pirunët sa në gojë sa në tortë. Askush tjetër nuk e preku dorën tortë pas kësaj. © fraubrennessel / Reddit

©shutterstock

Pata disa miq të shkollës së mesme që erdhën dhe filluan të shkatërronin të gjitha grupet Lego në dhomën time. Pastaj ata pyetën veten pse nuk doja që ata të vinin përsëri. © Hydrosimian / Reddit

Një miku im fshinte thërrimet në dysheme në vend që të fshinte në pjatën e tij. © xxHEYxx / Reddit

Gruaja e mikut tim doli nga banja jonë kryesore dhe na bëri të ditur se ajo “huazoi” disa ilaçe kundër dhimbjeve që gjeti në kabinetin e ilaçeve. Më pas ajo fjeti në divan për pjesën më të madhe të vizitës. © KeepingBalance / Reddit

©shutterstock

Ajo më vodhi kapuçat e dimrit dhe antidepresantët. © UndecidedLemon / Reddit

Sfondi, më pëlqejnë enigmat dhe zotëroj një koleksion të mirë prej druri që përdoren si dekor në dhomën time të gjumit. Një mysafir që po flinte, vendosi se do të ishte një ide e mirë të çmontonte secilën nga enigmat, t’i përziente të gjitha pjesët e tyre dhe t’i linte në një grumbull që unë t’i gjeja të nesërmen. © j0bs / Reddit

Shoku i djalit tim (në shkollën e mesme) hapi të gjithë kosin në frigoriferin tim. Nuk i hëngri, thjesht hapi të gjitha kapakët. © lennybriscoforthewin / Reddit

©shutterstock

Fëmija i fqinjit hyri me papastërti në këmbët e tij dhe më pas i fshiu në tapet. Nuk arrita kurrë ta largoja njollën. © kwaters1 / Reddit

Një ‘mike’ e mirë e imja do të më vidhte këpucët kur largohej. M’u deshën disa herë para se të kuptoja se ishte ajo dhe jo dikush tjetër. © xxHEYxx / Reddit

Filluan të prisnin thonjtë e tyre në dhomën time të ndenjes. Ata kishin ardhur vetëm për disa orë vizitë. © PigCopsFatT*ts / Reddit

©shutterstock

Në kohën kur prisja njerëz në shtëpinë time, mendoj se të paktën 40% e tyre do të hynin brenda, do të kapërcenin rrogozën e derës, do të shkelnin mbi tapetin që është pak përtej rrogozit të derës dhe do të fshinin këmbët mbi të. Nuk e kuptova kurrë se çfarë do ta detyronte një person ta bënte këtë. © DenL4242 / Reddit

Të ftuarit e mi vendosën të riorganizojnë plotësisht raftin e librave që kisha kategorizuar sipas autorit dhe zhanrit. Ata donin që ajo të dukej më “komode”, kështu që shtuan një sërë gjërash, nxorrën libra, i riorganizuan, etj. © king1861 / Reddit

©shutterstock

Vëllai solli disa miq pas një feste. Ne i thamë vëllait tim që të sigurohej që të gjithë të qëndronin në katin e poshtëm dhe të përdornin banjën e katit të poshtëm, pasi ajo e sipërme ishte e rrëmujshme. Epo, shkova të përdor banjën lart dhe dera ishte e mbyllur. I rashë derës dhe dolën 3 vajza me pamje të dyshimta në fytyrat e tyre. Hyra brenda dhe pashë GJITHÇKA të hapur, dollapin, dushin, kabinetin sikur po kontrollonin gjërat tona. Rezultoi se ato ishin duke regjistruar dhe fotografuar veten duke reaguar ndaj produkteve të ndryshme dhe dushit tonë. Ne jetojmë në një qytet me të ardhura të larta dhe këto vajza vinin nga shtëpi shumë më të pasura se tonat, ne jemi thjesht klasë punëtore. Ata i bënë këto foto/video për të tallur në thelb shtëpinë tonë. © ohsnapihaveocd / Reddit

Cila ishte gjëja më e bezdisëse që bëri një mysafir në shtëpinë tuaj… presim t’i lexojmë ato që do të na thoni.