15 Çifte të Famshme që u Takuan në Xhirime dhe Gjetën Dashurinë e Vërtetë

© Swing Shift / Warner Bros. © Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News

Ka disa çifte të famshëm që patën fatin të takojnë dashuritë e tyre të vërteta në punë, si aktorët Kurt Russell dhe Goldie Hawn. Dekada mund të kenë kaluar por ndjenjat e tyre për njëri-tjetrin vetëm janë forcuar. Është e mahnitshme, por ata kanë kaluar më shumë se 35 vjet së bashku dhe janë një shembull i mirë i një marrëdhënie të lumtur, të suksesshme.

Ne jemi frymëzuar nga disa çifte që u takuan në xhirime dhe arritëm të ndërtojmë një familje të fortë dhe do të donim që t’ju tregojmë se dashuria e vërtetë ekziston!

Blake Lively dhe Ryan Reynolds

© Green Lantern / Warner Bros. © ANGELA WEISS/AFP/East News

Ryan Reynolds u takua me Blake Lively në 2010 në grupin e Green Lantern, në të cilin ata luanin bashkë. Në tetor të 2011, ata filluan lidhjen dhe më vonë çifti u martua. Familja e tyre po rritet dhe tani ata kanë 3 vajza të bukura.

Freddie Prinze Jr. dhe Sarah Michelle Gellar

© GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News © sarahmgellar / instagram

Sarah Michelle Gellar u takua me burrin e saj të ardhshëm, Freddie Prinze Jr. në 1997 ndërsa xhironte rrëmujën e tmerrit të adoleshentëve, I Know What You Did Last Summer. Por ata filluan të takohen vetëm 3 vjet më vonë dhe u martuan në Meksikë në 2002. Në 2007, për nder të vitit të pestë të martesës, Gellar ndryshoi mbiemrin e saj në Prinze.

Mila Kunis dhe Ashton Kutcher

© That ’70s Show / The Carsey-Werner Company © Noel Vasquez/GC Images/Getty Images

Çifti u takua në shfaqjen e viteve ’70 në 1998. Por vite më vonë në 2012, Ashton Kutcher u nda nga partneri e tij e atëhershëm Demi Moore dhe Mila Kunis i tha fund me të dashurin e saj afatgjatë, Macaulay Culkin. Në të njëjtin vit, yjet e rinj filluan të takoheshin. Në ditët e sotme, Kunis dhe Kutcher janë të martuar dhe kanë një vajzë dhe një djalë.

Eva Mendes dhe Ryan Gosling

© The Place Beyond the Pines / Focus Features © Brent Perniac/AdMedia/Sipa USA/East News

Eva Mendes filloi të takohej me Ryan Gosling në 2011 pasi ata kishin punuar së bashku në The Place Beyond Pines. Çifti tani ka 2 vajza së bashku dhe konsiderohet një nga marrëdhëniet më të gjata në Hollywood.

Ginnifer Goodwin dhe Josh Dallas

Ginnifer Goodwin së pari u takua me partnerin e saj të jetës në serinë e Once Upon a Time në vitin 2011. Sidoqoftë, në atë kohë, Josh Dallas ishte martuar me Lara Pulver dhe Goodwin ishte e fejuar me Joey Kern. Aktorët u bënë miq dhe filluan të shoqërohen me njëri-tjetrin. Pas ca kohesh, ata të dy u bënë beqarë dhe u dashuruan. Ata u martuan në vitin 2014.

Emily VanCamp dhe Josh Bowman

© Allpix Press / East News © emilyvancamp / instagram

Emily VanCamp u martua me burrin e saj në ekran Josh Bowman në vitin 2018. Ata u takuan në serialin e emisionit Revenge dhe sot janë lumturisht bashkë.

Daniel Craig dhe Rachel Weisz

© Dream House / Universal Pictures © Allpix Press / East News

Çifti ishin miq për një kohë të gjatë para se të punonin në xhirimet e Dream House në vitin 2011. Craig dhe Weisz i mbajnë marrëdhëniet e tyre tejet private dhe nuk u pëlqen të jenë në sytë e publikut.

Adam Brody dhe Leighton Meester

© Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News © Gregory Pace / BEImages/EAST NEWS

Adam Brody dhe Leighton Meester u takuan në vitin 2010 ndërsa po filmonin The Oranges. Në 3 vjet ata u fejuan dhe në vitin 2014 patën një ceremoni private martese. Familja u rrit më shumë dhe tani çifti ka një vajzë.

Penélope Cruz dhe Javier Bardem

© Vicky Cristina Barcelona / Metro-Goldwyn-Mayer © AFP/EAST NEWS

Në vitin 2007, Javier Bardem filloi takimin me Penélope Cruz të cilët aktruan bashkë në Vicky Cristina Barcelona. Ata përpiqen të qëndrojnë jashtë vëmendjes së publikut dhe nuk i diskutojnë marrëdhëniet e tyre me median. Çifti u martua në vitin 2010 dhe tani ata kanë 2 fëmijë.

Kit Harington dhe Rose Leslie

© Game of Thrones / Warner Bros. Television © Invision/Invision/East News

Kit Harington dhe Rose Leslie u dashuruan në serinë e Game of Thrones në vitin 2012. Ata vazhduan të takohen për shumë vite derisa vendosën të martoheshin. Dasma u zhvillua në vitin 2018 në Skoci.

Kurt Russell dhe Goldie Hawn

Ky çift i mahnitshëm ka një histori të gjatë. Takimi i tyre i parë ishte në xhirimet e The One and Only në 1966, por ata filluan të takohen në Ditën e Shën Valentinit në 1983 pasi u riftuan përsëri në xhirimet e Swing Shift. Në vitin 2018, ata festuan 35 vjet së bashku.

Will Smith dhe Jada Pinkett Smith

© AXELLE/BAUER-GRIFFIN / MEGA/Mega Agency/East News © EAST NEWS

Jada Pinkett u takua me Will Smith në 1994 në serialin e shfaqjes, The Prince Fresh of Bel-Air. Ajo mori pjesë në audicionin për rolin e të dashurës së tij por nuk e mori. Pinkett dhe Smith u bënë miq dhe më vonë në 1995, ata filluan të takohen.

Alicia Vikander dhe Michael Fassbender

© The Light Between Oceans / DreamWorks Pictures © Joel Ryan/Invision/AP/East News

Çifti u takua gjatë xhirimit të filmave The Light Between Oceans në vitin 2014. Që nga ajo kohë, ata filluan një lidhje. Ata u martuan në vitin 2017 në Ibiza.

Kevin Bacon dhe Kyra Sedgwick

© Lemon Sky / Shea’s 710 Theatre © Lumeimages, PacificCoastNews/EAST NEWS

Kevin Bacon dhe Kyra Sedgwick janë martuar prej 31 vjetësh. Ata u takuan në 1988 ndërsa filmuan filmin televiziv, Lemon Sky. Dashuria e tyre e pafund u dha atyre 2 fëmijë: një djalë, Travis dhe një vajzë, Sosie.

Hugh Dancy dhe Claire Danes

© Evening / Focus Features © Steven Bergman/AFF-USA.COM / MEGA/Mega Agency/East News

Takimi i parë i Hugh Dancy dhe Claire Danes ndodhi në xhirimet e Evening in Newport në 2007 dhe shumë shpejt pas kësaj, ata filluan të takoheshin. Çifti u martua në Francë në 2009 dhe ceremonia u mbajt sekret.